کد خبر: ۴۱۲۵۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
روایت جدید از دستگیری رهبر گروهک جندالله:
ریگی با چهره متفاوت وارد هواپیما شده و زمانی به ایران ورود کرد که اکثر افراد خواب بودند.

عبدالمالک ریگی را در خواب دستگیر کردیمامیر فرزاد اسماعیلی، فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم ارتش در سخنانی با اشاره به چگونگی دستگیری عبدالمالک ریگی گفت: او پروازی را انتخاب کرده بود که همزمان سه پرواز دیگر هم با آن وارد کشور شود. شما در سیستم راداری کشور چهار پرواز همزمان یک اثر راداری را می‌بینید مگر اینکه آنها را تفکیک کنید.

وی افزود: ریگی با چهره متفاوت وارد هواپیما شده بود و ساعت ۱۲ شب وارد ایران شده بود که زمانی باشد که اکثر افراد خواب باشند. پدافند هوایی به همین دلیل ۲۴ساعته کار می‌کند و به همین دلیل گفتم که اگر یک سرباز در پدافند هوایی خواب باشد آبروی فراملی ما می‌رود.

فرمانده سابق قرارگاه پدافند هوایی خاتم ارتش ادامه داد: به خلبان هواپیما گفته شده بود که ارتفاع را کم کند تا در جنوب کشور فرود بیاید. هواپیما هم مسافربری بود و ریگی برای خودش از سپر انسانی استفاده کرده بود. اگر چنین جنایتکاری متوجه می‌شد که هواپیمایش می‌خواهد بنشیند چکار می‌کرد؟ مطمئن باشید که هواپیما را یا به مراکز هسته‌ای ما می‌زد یا هدایت می‌کرد به سمت تهران یا در جنوب کشور بلایی به سر مسافران می‌آورد.

اسماعیلی ادامه داد: از خلبان خواسته شده بود که در جنوب کشور فرود بیاید و او علت این امر را نمی‌دانست و از دستور تمرد می‌کرد چون می‌گفت که من قانونی وارد شدم و دلیلی ندارد که فرود بیایم. شاید نزدیک به ده‌بار دور زد که ارتفاعش را کم کند و در چنین شرایطی که برای مسافران مشخص می‌شود هواپیما در حال کاهش ارتفاع و دور زدن است حتی ریگی از خواب هم بیدار نشد که این کار خداست.

وی یادآور شد: خلبان هواپیما که از این دستور تمرد می‌کرد با اخطار دو فروند از جنگنده‌های ارتش که شلیک‌هایی در آسمان می‌کنند که فقط خلبان هواپیما دید و حتی همه مسافران باید می‌توانستند که ببینند ولی بازهم خدا خواست که جز خلبان کس دیگری ندید، بعد از یک ساعت و ده دقیقه کلنجار با ما مجبور شد فرود بیاید.

اسماعیلی در پایان گفت: باز خدا می‌خواست که طول مسیر مبدا تا مقصد آن معدوم (ریگی) همین یک ساعت و پانزده دقیقه بود که ظرف یک ساعت و ده دقیقه هم طول کشید فرود آید و این دیگر دست ما نبود. حتماً که معاونان او باید متوجه می‌شدند اما بازهم همه آنها خواب بودند و در خواب دستگیر شدند.

عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران چهارم اسفندماه سال ۱۳۸۸ دستگیر شد. آن روز روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد که سربازان گمنام امام زمان (عج) در یک عملیات مهم این اقدام را انجام دادند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار