کد خبر: ۴۱۳۱۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵
استاندار فارس: سهم عوارض آلایندگی صنایع باید دریافت شود.

استاندار فارس: از سهم شهرستان زرقان و سلامت مردم، کوتاه نمی‌آئیم

دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس تصریح کرد: با شرط اینکه سهم استان از عوارض آلایندگی صنایع کم نشود، می‌توانیم برای تحقق درخواست های آنان کمک کنیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: این شرکت باید مجوزی از وزارت دفاع بگیرد که از بودجه مسئولیت اجتماعی یا هر راه دیگری به زرقان کمک شود تا در دیگر موارد همراهی لازم با این مجموعه انجام شود.

وی با تاکید بر تامین سلامت مردم، افزود: تفاهم نامه‌ای ۴ جانبه میان شهردار زرقان، محیط زیست، مالیات و پالایشگاه منعقد شود تا هم سهم زرقان و محیط زیست رعایت و هم پروژه‌های پالایشگاه انجام شود.

ایمانیه نظارت بر اجرای این پروژه را بر عهده معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گذاشت.

نماینده عالی دولت در استان فارس درباره مشکلات آب یکی از شرکت‌های کشاورزی در زمینه تولید مرغ، گفت: بنا بوده که واحدهای تولیدی خودشان عهده‌دار هزینه انتقال آب شوند؛ یعنی تولیدکننده هزینه دهد و آبفا اجرا کند.

استاندار فارس خطاب به مسئولان حاضر در جلسه گفت: بررسی کنید که چند واحد در آن منطقه نیاز به آب دارند و تا اجرای این طرح آبفای روستایی به جای ۲ روز ۵ روز در هفته به این واحدها آب دهند تا مشکل آب حل شود.

ایمانیه درباره مشکل تعیین زمین یکی از بنگاه‌های اقتصادی حاضر در جلسه افزود: اگر بیشتر از ۵ درصد پیشرفت داشته باشد و مشروط به اینکه برنامه منظم یک ساله دهند مهلت می‌دهیم اما اگر زیر ۵ درصد پیشرفت دارد ابطال مجوز شود.

استاندار فارس درباره تقاضای بنگاه‌های اقتصادی درباره استمهال بدهی، گفت: ۲۰ درصد که در اختیار استان است، بانک انجام دهد و مابقی هم با نظر مثبت نگاه شود.

وی در پایان این جلسه عنوان کرد: انتظار این است که دستور کارها شسته و رفته باشد؛ نظرات اتاق بازرگانی، مالیات، جهاد کشاورزی، شورای هماهنگی بانک‌ها کارشناسان خبره و صاحب نظران را در نظر بگیرند تا موارد بررسی و نتایج در جلسه ستاد مطرح شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار