کد خبر: ۴۱۳۱۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
استاندار فارس با با بیان اینکه از همه امکانات و ظرفیت‌ها برای حمایت از ورزش بانوان بهره خواهیم گرفت، اعلام کرد: به عنوان نمونه، در جلسه ای که با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در سفر استانی مهرماه دولت به فارس داشتیم، برای جذب اعتبارات در حمایت از ورزش بانوان فارس تلاش کردم.

حمایت استاندار فارس از ورزش بانوان

دکتر محمد هادی ایمانیه در آیین تکریم الگوهای برتر عفاف و حجاب ورزش استان فارس در شیراز افزود: ازخواهران عزیزی که افتخار آفریدند و درعین قهرمان شدن درعرصه ورزش، درعرصه پایداری درمقابل بداخلاقی های اعتقادی هم محکم ایستادند نیز تقدیرمی کنیم.
وی تاکید کرد: رسالت بانوان در عرصه ورزش خیلی سنگین تر از آقایان است، چرا که خواهران گرامی را محور خانواده می دانیم بنابراین ورزشکار بودن شما و هرافتخاری که در عرصه ورزش کسب کنید حتما به شکل مستقیم روی اعضای خانواده تاثیرگذار خواهد بود.
ایمانیه ادامه داد: ازآنجا که نقش محوری برای خانم ها دراداره جامعه و اداره هراجتماعی، ما مسلمانان قائلیم، درعرصه ورزش هم فعالیت های خانم‌ها می تواند آن را همگانی کند و تبدیل به ورزشی شود که همه اعضای خانواده به نحوی مشارکت داشته باشند.
استاندارفارس خطاب به ورزشکاران زن استان گفت: رسالت دوم شما درایران اسلامی این است که باید الگویی از اینکه یک بانو می تواند ورزش کند و درعین حال حجاب و اعتقاد دینی خود را حفظ کند.
وی اظهار داشت: در جهان اسلام، برخی کشورها شرکت بانوان در مسابقات ورزشی را ممنوع می کنند و در برخی کشورهای مسلمان نیز ، ورزشکاران زن حجاب را کنار می گذارند و شبیه اروپایی‌ها در مسابقات ورزشی شرکت می کنند.
ایمانیه خطاب به بانوان ورزشکار اضافه کرد: اما درکشور ما، شما توانستید الگو ایجاد کنید و حتما مورد استفاده دیگر کشورهای اسلامی تا آنجا که اطلاع دارم قرار گرفته است، بنابراین حالا که هم در ارتباط با خانواده و هم الگو بودن برای جهان اسلام خوش درخشیدید واقعا جای تشکر و قدردانی دارد، امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد تاهمچنان درهمه عرصه های زندگی درخشش داشته باشید.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: