کد خبر: ۴۱۳۲۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۹
ناهماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های متولی:
تعیین مصلی امام خمینی(ره) به‌ عنوان محل برگزاری نمایشگاه کتاب علاوه بر نادیده انگاشتن مصوبه شورای شهر تهران و شورای عالی ترافیک سبب ایجاد گره‌های ترافیکی و افزایش حجم تردد خواهد شد.

به نقل از مهر،  پرویز سروری در پنجاه و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر در همین خصوص بر لزوم برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آتاب تاکید کرده و گفته بود: اگر لازم باشد نامه‌نگاری با معاونت اول ریاست‌جمهوری انجام و این دغدغه منتقل خواهد شد؛ باید تلاش کنیم که در این دوره نمایشگاه حتماً در شهر آفتاب برگزارشود. اگر غیر ازاین باشد در برهمین پاشنه خواهد چرخید و شهر آفتاب عملاً از خاصیت خود خارج خواهد شد.

اعلام آمادگی شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه کتاب

عباس تقدسی‌نژاد، مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب هم طی توئیتی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب نوشته بود: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب آمادگی برگزاری بهینه نمایشگاه کتاب را در سال جاری دارد.

نادیده گرفتن مصوبه شورای شهر با برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی

روز گذشته در جریان برگزاری جلسه شورای ترافیک با حضور شهردار تهران، برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال جاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به تصویب رسید و قرار شد سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پس از دو سال وقفه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شود

اما شب گذشته عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران طی توئیتی به‌طور ناگهانی از تغییر محل برگزاری نمایشگاه کتاب خبر داد و نوشت: نمایشگاه کتاب امسال در مصلی تهران برگزار خواهد شد و شهرداری تهران نیز به امید خدا با همه توان در کنار وزارت ارشاد، خادم اصحاب فرهنگ و مردم عزیز خواهد بود. در عین حال تلاش می‌کنیم با تمهید بهترین امکانات، زمینه انتقال این رخداد بزرگ فرهنگی را از سال ۱۴۰۲ به شهر آفتاب فراهم کنیم.

برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب شاید وقتی دیگر

علی‌رغم همه دلایل و علت‌هایی که برای تغییر محل برگزاری نمایشگاه کتاب مطرح می‌شود اما به‌نظر می‌رسد عزم و اراده جدی برای انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب به شهر آفتاب وجود ندارد..آماده نبودن زیرساخت‌ها و فاصله زیاد شهر آفتاب با مرکز شهر، بیشتر شبیه بهانه‌هایی است برای عدم انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب تا این‌که دلایل قطعی و واقعی باشد.

سخنگوی نمایشگاه کتاب: محل برگزاری طبق برنامه تعیین شده قبلی بوده است

در حالی‌که رمضانی مدعی است که نمایشگاه کتاب تهران بر اساس «برنامه تعیین شده قبلی» در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود؛ اما مصوبه روز گذشته شورای ترافیک شهرداری تهران حکایت از این دارد که هماهنگی لازم میان دستگاه‌های متولی برای تعیین محل برگزاری نمایشگاه کتاب وجود نداشته است.

برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی امام خمینی (ره) در صورتی که تمهیدات لازم از سوی دستگاه‌های متولی در نظر گرفته نشود، افزایش ترافیک و تردد حجم بسیار بالای خودروها را به‌همراه خواهد داشت و بزرگراه‌های رسالت، شهید همت، شهید چمران، خیابان مطهری، خیابان بهشتی و مناطق حریم این محدوده را با گره‌های ترافیکی جدی رو به رو خواهد کرد.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار