کد خبر: ۴۱۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
نیروی انتظامی:
با حدود دو میلیون تومان در تهران می‌توان یک اسلحه گرم خرید.فرمانده انتظامی تهران بزرگ: دارندگان سایت‌ها، خودشان برفروش سلاح نظارت کنند.

به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تبلیغات منتشر شده در برخی سایت‌ها برای فروش سلاح و فشنگ انتقاد کرد و آن‌را اقدامی خلاف قانون و مجرمانه خواند.

سردار حسین رحیمی خطاب به صاحبان و مالکان سایت‌هایی که از مجاری قانونی مجوز گرفته و فعالیت می‌کنند، می‌گوید:«صاحبان و مالکان این سایت‌ها و نهادهای مسئول باید در این زمینه نظارت کرده و جلوی چنین تبلیغاتی را بگیرند.»

قیمت خرید اسلحه گرم در ایران چندان گران نیست و کمتر از سایر کالاها تحت تاثیر تورم فراگیر قرار گرفته است. این بازار به تهران محدود نیست و در سایر استان‌ها به خصوص استان‌های مرزی بازار داغ‌تری جریان دارد، جایی‌که اسلحه گرم با قیمت‌هایی به مراتب پایین‌تر و حتی راحت‌تر معامله می‌شود.  

در کنار بازار به اصطلاح غیررسمی خرید و فروش اسلحه، فروش انواع اسلحه و فشنگ‌های شکاری نیز در ایران بسیار داغ است. بخشی که تولید و عرضه تجهیزات آن زیرنظر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صورت می‌گیرد.

پیش از این سازمان محیط‌ زیست اعلام کرده بود در ایران بیش از سه میلیون سلاح شکاری در اختیار مردم قرار دارد که هر کدام از این سلاح‌ها سالانه حداقل ۱۰۰ فشنگ را به‌صورت سهمیه‌ای دریافت می‌کنند. این بدان معناست که وزارت دفاع، سالانه حدود ۳۰۰ میلیون فشنگ در میان مردم توزیع می‌کند. موضوعی که بارها نسبت به آن هشدار داده شده اما به توقف تولید اسلحه شکاری و توزیع حجم انبوهی فشنگ در میان مردم، منتهی نشده، چرا که این بازار سود قابل توجهی دارد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار