کد خبر: ۴۱۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۵
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری بخواند:
شهر موصل روزگاری یک میدان جنگ بود. اما پس از پایان جنگ در جولای ۲۰۱۷، مردم محلی تغییر این شهر را آغاز کردند تا بتواند گردشگران را به خود جذب کند.

 

به نقل از یورونیوز، موصل شهری در شمال عراق، مرکز استان نینوا و پرجمعیت‌ترین شهر عراق پس از بغداد و مرکز اقتصادی شمال کشور است. در این شهر تورهای رایگان گردشگری با عنوان ابتکار جدید و با هدف جذب گردشگران به دومین شهر بزرگ عراق انجام می‌شود. این سفرها توسط داوطلبانی انجام می‌شود که به‌عنوان زبان دوم خود انگلیسی صحبت می‌کنند. در این تورها، حمل‌ونقل و ارائه غذا در رستوران‌های محلی نیز رایگان است.

رئیس میراث فرهنگی موصل می‌گوید:«این کار به‌عنوان بازاریابی گردشگری در شهر برای جذب گردشگران عراقی و خارجی است و این کار رایگان می‌تواند تبلیغی برای معرفی شهری ایمن و پذیرای گردشگران باشد.»

بازدیدکنندگان در مدت اقامت در شهر با معماری منحصر به‌فرد مرکز شهر آشنا می‌شوند. سازمان‌های غیردولتی مانند یونسکو، مبالغ هنگفتی در این شهر قدیمی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و امیدوارند که روزی موصل بتواند به شکوه سابق خود بازگردد.

عراق به‌عنوان بخشی از تلاش گسترده برای ترویج گردشگری در این کشور نیاز به روادید قبل از ورود را برای شهروندان ۳۷ کشور از جمله ایالات‌متحده، بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا حذف کرده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار