کد خبر: ۴۱۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
مروری بر مطبوعات روسیه:

 

خبرنگار معاصر نگاهی داشته به مهمترین عناوین خبری روسیه که در باقی رسانه‌ها کمتر به آنها پرداخته شده است.

چگونگی جمع آوری و شناسایی اجساد کشته شدگان در جریان اشغال روسیه در نزدیکی کیف

هنگامی که ارتش روسیه از «بوچا» عقب نشینی کردند، عملیات گسترده‌ای برای جستجو و مستندسازی اجساد کشته شدگان آغاز شد. خبرنگاران بی‌بی‌سی در انجام این وظیفه تلخ به پلیس محلی و خانواده‌های قربانیان پیوسته‌اند.

در ۱۵ آوریل، پس از بازدید «جوئل گونتر» از بوچا و «آندری نبیتوف» رییس پلیس «اوبلاست کی‌یف» به خبرنگاران گفت که ۹۰۰ جسد کشته شده در جریان اشغال روسیه در ماه‍‌های فوریه و مارس پیدا شده و به کارشناسان پزشکی قانونی در منطقه کی‌یف تحویل داده شده است. نبیتوف در همین مورد می‌گوید: «بیشتر اجساد کشف شده که بیش از ۳۵۰ نفر هستند، اهل بوچا هستند.»

او اضافه می‌کند: «تحلیل آواربرداری در شهرهای بورودیانکا و ماکاروف هنوز ادامه دارد. هنوز اجساد کشته شدگان زیر آوار وجود خواهد داشت.»

به گفته مقامات اوکراینی، تمام کشته شدگان غیرنظامی بودند و ربطی به سازندهای نظامی نداشتند. بسیاری از کشته شدگان پیدا شدند که زخم گلوله دارند.

چگونه طرفداران فوتبال اسکاتلند یتیم‌ها را از اوکراین خارج کردند

52کودک از پرورشگاه‌های شهر دنیپرو اوکراین هم اکنون به لطف کمک هواداران باشگاه فوتبال اسکاتلندی «هیبرنین» در ادینبورگ زندگی می‌کنند. هواداران فوتبال در سال ۲۰۰۵ پس از بازدید از «دنپروپتروفسک» آن زمان برای یک بازی در رقابت‌های جام یوفا، موسسه خیریه‌ای را در حمایت از یتیم‌ها تأسیس کردند و اکنون، ۱۷ سال بعد، جان کودکان را از این شهر نجات داده‌اند. این سازمان که دنیپرو کیدز نامیده می‌شود، در ماه مارس شروع به تخلیه کودکان از اوکراین کرد.

بچه‌ها و سرپرستان آن‌ها برای اولین بار به لهستان برده شدند و در آنجا برای اخذ ویزای بریتانیا به آن‌ها کمک شد، در پایان ماه مارس به لندن پرواز کردند و در خوابگاهی در نزدیکی استرلینگ اسکاتلند زندگی کردند و اکنون برای پرورش خانواده‌ها در «ادینبورگ» نقل مکان کرده‌اند و در گروه‌های کوچکی زندگی خواهند کرد، تا زمانی که بتونند به اوکراین بازگردند.

منبع: بی‌بی‌سی

ترجمه: الهه ریاحی

انتهای پیام
برچسب ها: روسیه ، اوکراین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار