کد خبر: ۴۱۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
شرکت شل برای فروش سهامش در پروژه گازی ساخالین-۲ در روسیه در حال مذاکره با شرکت‌های چینی است.

آسیایی‌ها جایگزین غربی‌ها در پروژه‌های گازی روسیه می‌شوند

روزنامه انگلیسی تلگراف به‌تازگی در گزارشی اعلام کرد که در بحبوحه تحریم‌های غرب علیه مسکو به‌دلیل درگیرهای نظامی با کی‌یف، شرکت شل برای فروش سهام خود در یک پروژه بزرگ گازی روسیه در حال مذاکره با بعضی از شرکت‌های چینی است.

شل اکنون بر سر واگذاری سهام ۲۷.۵ درصدی خود در پروژه تولید گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) ساخالین-۲ در روسیه در حال مذاکره با شرکت‌های ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی)، سینوک و سینوپک است.

ساخالین-۲ توسط غول گازی روسیه گازپروم کنترل و اداره می‌شود، شرکت‌های میتسویی و میتسوبیشی ژاپن از دیگر سهام داران این پروژه گازی روسیه هستند.

روزنامه انگلیسی تلگراف در گزارشی اعلام کرد که مذاکرات با شرکت‌های چینی شامل فروش احتمالی سهام شل به یک دو یا هر سه شرکت یادشده است و شرایط برای واگذاری برای خریداران بالقوه خارج از چین هم فراهم است.

یک فرد مطلع از تجارت گاز سی‌ان‌پی‌سی گفت: شرکت‌های انرژی زیر چتر حمایتی حمایت دولت چین از دستور پکن برای محتاط بودن در برخورد با مسائل روسیه پیروی می‌کنند.

شل در ماه فوریه اعلام کرد که پس از تشدید تحریم‌ها علیه مسکو، از همه فعالیت‌هایش در روسیه از جمله طرح تولید ال‌ان‌جی ساخالین-۲ روسیه کناره‌گیری می‌کند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار