کد خبر: ۴۱۴۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
کایت کمک‌کردن برخی پول‌دار‌ها به استقلال که خود را استقلالی و عاشق سینه‌چاک این تیم معرفی می‌کنند، حکایتی جالب و البته دلخراش و ناراحت‌کننده است.

دردسر جدید برای تیم استقلال

ماجرای طلبکاران عجیب باشگاه استقلال این‌روز‌ها بسیار حاشیه‌ساز شده است. این‌روز‌ها بحث افرادی که روزی به استقلال کمک مالی کرده بودند و حالا پول خود را می‌خواهند، بسیار داغ است. خبرگزاری ایرنا دیروز در گزارشی ضمن بررسی این اتفاق‌ها، با ناصر فریادشیران، معاون اجرایی اسبق این باشگاه، نیز مصاحبه‌ای داشت تا این ماجرا را از زاویه دیگری هم نقل کند.

حکایت کمک‌کردن برخی پول‌دار‌ها به استقلال که خود را استقلالی و عاشق سینه‌چاک این تیم معرفی می‌کنند، حکایتی جالب و البته دلخراش و ناراحت‌کننده است. آن‌ها در ابتدا به بهانه کمک و پرداخت کمک‌های میلیاردی پایشان را به باشگاه باز می‌کنند و وقتی به شهرت و محبوبیت رسیدند، نقاب از چهره برمی‌دارند و نیت اصلی‌شان را نشان می‌دهند، این افراد مثل یک هوادار پا پیش می‌گذارند و با کمک‌های مالی که به استقلال و پرسپولیس می‌کنند، خودشان را به‌عنوان یک عاشق و هوادار این تیم معرفی می‌کنند؛ اما تجربه نشان داده است هیچ‌کدام از این کمک‌ها بی‌چشمداشت نیست و این کمک‌های مالی بیشترشان مثل یک قرض است که به باشگاه داده می‌شود و در پایان پول‌های آن فرد بر‌می‌گردد؛ البته در‌این‌بین کمک‌هایی هستند که چند‌برابر بر‌می‌گردند و با فرمول‌های عجیب دیرکرد به جیب همان حامیان مالی می‌رود که قرار بود به باشگاه کمک کنند و ظاهرا هوادار تیم هم بودند.

چندی‌پیش یک فرد متمول به باشگاه استقلال راه پیدا کرد. او مدت‌ها در فضای رسانه‌ای خود را منجی استقلال معرفی و اعلام کرد برای کمک مالی به این تیم از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، رفت و‌آمد‌های وی در باشگاه استقلال ادامه داشت تا اینکه وی با احمد مددی، مدیرعامل وقت استقلال، درگیر شد و وی را تهدید به مرگ کرد.

اما اصل ماجرا چه بود؟ این فرد به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرد حاضر است با بازیکنان و طلبکاران باشگاه استقلال تسویه‌حساب مالی انجام دهد و این مطالبات را پس از اینکه باشگاه استقلال به ثبات مالی رسید، دریافت کند. چندی بعد فرد متمول به ساختمان علامه جنوبی مراجعه می‌کند و تفاهم‌نامه‌ای در اختیار احمد مددی قرار می‌دهد که در آن نوشته شده است فرد متمول از باشگاه استقلال ۵۵‌میلیارد تومان طلبکار است. مددی از امضای این تفاهم‌نامه خودداری و به او اعلام می‌کند باید اسناد کافی در اختیار وی قرار بگیرد تا پس از بررسی نسبت به امضای آن اقدام کند.

بررسی‌های به‌عمل‌آمده از سوی مدیرعامل وقت باشگاه استقلال حکایت از این داشت که فرد مد‌نظر کمتر از ۱۵‌میلیارد تومان به حساب طلبکاران باشگاه استقلال واریز کرده است و به فرد متمول اعلام می‌کند مبلغ مورد‌ادعای شما با تحقیقاتی که کارگروه مالی باشگاه استقلال انجام داده است، همخوانی ندارد. این جمله به مذاق آقای پول‌دار خوش نیامد و با داد‌و‌فریاد شروع به تهدید مدیرعامل باشگاه استقلال کرد. او خطاب به مددی گفت: من می‌دانم با تو چه کار کنم، اگر این تفاهم‌‎نامه را امضا نکنی تو را از طبقه پنجم باشگاه استقلال به پایین پرت خواهم کرد، من تو را با کلاشینکف خواهم کشت.

فریادشیران: عاشقان استقلال به‌دنبال اسکونت بودند!

ناصر فریاد‌شیران، معاون اجرایی اسبق استقلال، دیروز با تأیید ضمنی این اتفاق‌ها گفت: برخی در ظاهر برای کمک به باشگاه استقلال آمده‌اند، اما در باطن به‌دنبال چیز دیگری هستند. مصاحبه تلویزیونی احمد مددی گویای همه‌چیز بود. او پارسال صراحتا گفته بود برخی اعضای هیئت‌مدیره و نزدیکان تیم استقلال که به این تیم کمک مالی کرده‌اند، در‌حقیقت قرض داده‌اند و علاوه بر دریافت قرض به‌دنبال سود آن (اسکونت) هم هستند. وی در ادامه افزود: این اظهارات مدیر‌عامل سابق، خوشایند برخی نبود و همواره موردهجمه و فحاشی شبکه در‌هم‌تنیده فحاش مجازی قرار می‌گرفت؛ اما حالا که پرده‌ها کنار رفته و معاون حقوقی باشگاه استقلال صراحتا حرف‌های مددی را تأیید می‌کند، حقانیت صحبت‌های مددی بر همگان اثبات شده است.

معاون اسبق باشگاه استقلال همچنین افزود: مددی در دوران مدیریتش بر استقلال، با بازیکن‌سالاری و مربی‌سالاری جنگید. انضباط مالی و شفافیت را در باشگاه حاکم کرد و بالغ‌بر شصت پرونده بدهی و حقوقی را بست. او به‌صراحت عنوان می‌کرد که برخی اعضای هیئت‌مدیره از پلاستیک‌فروش و برج‌ساز و... به‌دنبال فریب هواداران هستند و هر چه برای استقلال هزینه کنند، چندین‌برابر خواهند ستاند.

فریادشیران تصریح کرد: وقتی سال گذشته احمد مددی می‌گفت که مافیای قدرت و ثروت دلسوز استقلال نیستند، اما شوربختانه گوشی شنوا نبود و ماحصل همه روشنگری‌ها فحاشی به ایشان بود. آن‌هایی که ناجوانمردانه در فضای مجازی به بنده و احمد مددی تاختند و روشنگری‌هایش را بر‌نتابیدند، از لحاظ اخلاقی به احمد مددی و بنده بدهکارند و باید روزی پاسخ‌گو باشند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار