کد خبر: ۴۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
مروری بر مطبوعات روسیه:
خبرنگار معاصر با مرور تازه‌ترین خبرهای روسیه خبرهایی را برای شما ترجمه کرده است.

خبرنگار معاصر با مرور تازه‌ترین خبرهای روسیه خبرهایی را برای شما ترجمه کرده است که در ادامه می‌خوانید.

سفر جولی به اوکراین

آنجلینا جولی به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل از لیو بازدید کرد.

بازیگر هالیوودی با پناهندگان و داوطلبان ملاقات کرد

آنجلینا جولی نه تنها یک بازیگر مشهور جهان است بلکه در زمینه مسایل حقوق بشری هم فعالیت می‌کند و حالا او فرستاده ویژه آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد است.

در ایستگاه قطار لیویو، جولی با داوطلبانی ملاقات کرد که به شهروندان آواره کمک می‌کردند و به او می‌گفتند که هر یک از روان‌پزشکان در حال انجام وظیفه به طور متوسط تا ۱۵ نفر در روز دریافت می‌کنند. بسیاری از بیماران هنوز نوجوان هستند و البته شوکه شده اند. من می دانم که چگونه ضربه بر کودکان تاثیر می‌گذارد و چقدر مهم است که کسی وجود داشته باشد به طوری که آنها بفهمند تنها نیستند.

ماه گذشته جولی به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل متحد از یمن هم بازدید کرد که در این کشور هم به دلیل حملات ارتشی به رهبری عربستان سعودی میلیون‌ها نفر نیز به دلیل جنگ مجبور به فرار از خانه‌های خود شده‌اند. 

منبع: VOA NEW

بدون دست و پا  به خانه برگردید

داستان یک اوکراینی که به زور از یک زندان در روسیه بیرون آمد.

نیکیتا گوربان، پیش از این توسط ارتش روسیه بازداشت شده بود. او یکی از کسانی است که موفق شد به عنوان بخشی از مبادله زندانیان به خانه بازگردد. در طول جنگ، هزاران اوکراینی توسط سربازان روسی اسیر شدند و به زور به خاک روسیه برده شدند. همه آنها می‌گویند که در زندان‌های روسیه تحت رفتار غیرانسانی قرار گرفته‌اند. سرنوشت بسیاری هنوز ناشناخته است.

نیکیتا بدون دست‌هایش برگشت. سه روز قبل از صحبت کردن، او را با مرد دیگری به بیمارستان بردند. آن‌ها سه هفته را در روسیه در زندان سپری کردند. شریک او، سرگئی واسیلیگا ۲۸ ساله، بدون پا از اسارت بازگشت. نیکیتا می‌گوید: «او به اندازه من خوش شانس نبود.»

اون پيوند شده  فقط دو هفته است که می تواند دوباره روی پاهایش برگردد. حالا باید مدام پاهایش را جابه جا کند تا درد نکنند.

در اوایل ماه مارس سربازان روسی آندریوکا را که روستای کوچکی در غرب کیف بود اشغال کردند. نیکیتا، دستیار آزمایشگاه در یک بیمارستان کیف، در زیرزمین سرد و مرطوب زیر یک باغ سبزیجات با پدر ساشا، همسرانشان و پسر پنج ساله نیکیتا پنهان شده بود و از سرمای زیاد رنج می‌بردند.

چگونه روسیه در حال به دست آوردن جای پایی در سرزمین‌های اشغالی اوکراین

مقامات روسيه به‌دنبال رئيس جمهوری پوتين اطمينان می‌دهند که اشغال اوکراين بخشی از برنامه های روسيه نيست. اما آنچه در شهرهای اسیر شده اتفاق می‌افتد عکس آن را نشان می‌دهد: «ارتش فدراسیون روسیه پرچم‌های اوکراین را از بین می‌برد، تصمیمات کلیدی توسط فرماندهان نظامی گرفته می‌شود و مقامات روسی تلاش می‌کنند تا هریونیا را با روبل جایگزین کنند. بی بی سی نشریات طرفدار روسیه را مطالعه کرد و با ساکنان محلی صحبت کرد تا بفهمد واقعاً در سرزمین های اسیر شده چه اتفاقی می‌افتد.

منبع: بی بی سی روسی

مترجم: الهه ریاحی

انتهای پیام
برچسب ها: روسیه ، اوکراین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار