کد خبر: ۴۱۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
جهت اطلاع وزارت ارشاد اسلامی:
نمایشگاه بین‌المللی کتاب «ابوظبی»‌ در ماه میلادی جاری با حضور نمایندگان ۸۰ کشور آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش نشنال،‌ نمایشگاه بین‌المللی کتاب «ابوظبی»‌ از ۲۳ مه (۲ خرداد) تا ۲۹ مه (۸ خرداد) به همراه بیش از ۴۰۰ رویداد در «مرکز نمایشگاه ملی ابوظبی» برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه که توسط «مرکز زبان عربی ابوظبی» ترتیب داده شده است امسال سی و یکمین دوره را پشت سر خواهد گذاشت. در این نمایشگاه هفت‌روزه برخی از چهره‌های شناخته‌شده دنیای ادبیات، برندگان نوبل ادبیات، چهره‌های دانشگاهی و اشخاص باسابقه صنعت نشر از سراسر جهان حضور پیدا خواهند کرد.

در این نمایشگاه همچنین بیش از ۱۰۰۰ ناشر از ۸۰ کشور شرکت خواهند داشت.

نمایشگاه کتاب ابوظبی چند سمینار فرهنگی و ادبی،‌ کارگاه‌های خلاقانه، جلسه‌های گفت‌وگو، رویدادهای مربوط به شعر، رویدادهای آموزشی، مراسم امضای کتاب توسط ۸۰ نویسنده و فعالیت‌های مختص کودکان با همراهی نویسندگان مشهور،‌ کارشناسان و متخصصان حوزه سرگرمی کودکان را شامل خواهد شد.

امسال آلمان به عنوان مهمان افتخاری حضور خواهد داشت و موضوع بیش از ۱۵ رویداد فرهنگی این نمایشگاه خواهد بود. همچنین فعالیت‌های ویژه‌ای از جمله نمایش فیلم‌های آلمانی نیز در دستور کار قرار دارد.

در این نمایشگاه «طاها حسین» نویسنده مشهور مصری به عنوان «چهره سال»‌ معرفی خواهد شد و غرفه ویژه‌ای به طور اختصاصی به معرفی فعالیت‌ها و زندگی او خواهد پرداخت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار