کد خبر: ۴۱۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
کرونا در ایران تمام نشده است:
در ایران مبتلایان کرونا نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافته است اما نمی‌توان گفت که پاندمی کرونا در یک کشور(ایران) تمام شده  است.

به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی کشوری کرونا می‌گوید:«کاهش موارد کرونا در هفته گذشته در کشور، باعث خوشحالی است اما در برخی کشورها مانند هند، موارد ابتلا صعودی بوده که این برای ما هشدار دهنده است. پاندمی کرونا در ایران هنوز پایان نیافته چرا که متاثر از سایر کشورهای دنیا هستیم و هنوز در خیلی از کشورها موارد ابتلا، بستری و فوت بیماران کرونایی وجود دارد بنابراین نمی‌توان گفت پاندمی کرونا در یک کشور تمام شده و در کشورهای دیگر در حال افزایش است.»

روند نامطلوب واکسیناسیون ۵ تا ۱۱ ساله‌ها

او ادامه می‌دهد:«باتوجه به شرایط موجود، هنوزهم تاکید ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون است. در کشور ما باید به صورت فعال و غیرفعال واکسیناسیون تکمیل شود. متاسفانه تاکنون فقط ۲۷ میلیون نفر نوبت سوم را تزریق کرده‌اند و روند واکسیناسیون در کودکان بویژه ۵ تا ۱۱ ساله‌ها نیز مطلوب نیست.»

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا اضافه می‌کند:«در نشست اخیر کمیته علمی تاکید شد که با توجه به شرایط موجود در هر شهرستان، یک مرکز سرپایی و یک بیمارستان به‌عنوان دیده‌بان برای ویزیت و بستری بیماران کووید۱۹ در نظر گرفته شود.»

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار