کد خبر: ۴۱۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
 علی‌رغم تلاش دولت، احتمال خاموشی‌ها پابرجا بوده و همه صنایع، دستگاه‌های اجرایی و مردم باید دست به دست هم داده تا از این مرحله عبور کنیم.

به نقل از ایسنا، مالک شریعتی نیاسر با اشاره به تاثیر طرح توسعه و مانع‌زدایی از صنعت برق کشور، می‌گوید:«این طرح می‌تواند تاثیر شایانی در توسعه زیرساخت‌های تولید و عرضه برق داشته و در تعیین سیاست‌های دقیق قیمتی و توزیع یارانه‌ها در حوزه برق نیز نقش مثبتی ایفا کند؛ اما بعضی از موارد پیش بینی‌شده در این طرح بعضا در بلندمدت تاثیر خود را خواهد گذاشت. به‌عنوان مثال افزایش ظرفیت نیروگاهی در ظرف شش ماه یا یک سال محقق نخواهد شد.»

او ادامه می‌دهد:«از نظر بنده در شرایط کنونی باید سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف و تغییر تعرفه‌ها در چهارچوب نظام توزیع عادلانه یارانه‌ها در این حوزه در دستور باشد. مجلس نیز در بودجه سال 1400 و 1401 تصویب کرد که نظام تعرفه‌گذاری در حوزه برق، گاز و آب باید به‌صورت افزایشی- پلکانی باشد. تحقق این شیوه تعرفه‌گذاری نیز به نفع مشترکان کم مصرف بوده و کمک به اجرای عدالت خواهد کرد.»

او اضافه می‌کند:«علی‌رغم تلاش دولت همچنان احتمال خاموشی‌ها پابرجا است. همه صنایع، دستگاه‌های اجرایی و مردم باید دست به دست هم داده تا از این مرحله عبور کنیم. باید با مصرف بهینه، استفاده از تجهیزات کم مصرف و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و به میدان آوردن بخش خصوصی تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا خاموشی‌ها به حداقل کاهش یابد.»

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: