کد خبر: ۴۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
جهان پر از شگفتی‌ها و راز‌های هیجان انگیز است. دانستن بسیاری از آن‌ها برای زندگی کوتاه انسان کافی نیست.
به نقل از سیارک، جهان پر از شگفتی‌ها و راز‌های هیجان انگیز است. دانستن بسیاری از آن‌ها برای زندگی کوتاه انسان کافی نیست. بسیاری حتی به همه چیز‌های خارق‌العاده‌ای که زمین در آن‌ها بسیار غنی است توجه نمی‌کنند. در شلوغی روزمره مردم فراموش کرده‌اند چگونه شگفتی‌های فوق‌العاده شگفت‌انگیزی را ببینند که، هیچ محدودیتی برای شگفتی آن‌ها وجود ندارد.

در نقاط مختلف کره زمین، زیبایی‌های ناشناخته‌ای وجود دارد که راز‌های جذاب زندگی را حفظ می‌کنند. یکی از این عجایب جهان، صحرای فضایی در لیبی است که در آن سنگ‌های زنده حرکت می‌کنند و سیارات و اجرام آسمانی منظومه شمسی را بازتولید می‌کنند.

سنگ‌های زنده

این صخره‌ها که دانشمندان آن‌ها را تروانت می‌نامند، شبیه سیارات منظومه شمسی هستند. این سنگ‌های مرموز به معنای واقعی کلمه برای قرن‌ها به تخیل وحشیانه محققان دامن زده‌اند. این سازند‌های زمین شناسی با منشا ناشناخته اساساً با بقیه سنگ‌های زمین تفاوت دارند. نکته این است که این سنگ‌ها به این سادگی نیستند. آن‌ها به تدریج رشد می‌کنند، حرکت می‌کنند و تولید مثل می‌کنند! تخته سنگ‌ها مانند موجودات زنده رفتار می‌کنند.

آن‌ها حتی مفهوم خاصی از مرگ دارند. در نقطه‌ای از داخل جدا می‌شوند. در محل گسل دایره‌های متحدالمرکزی مانند بریده‌ای از درختان مشاهده می‌شود. به همین دلیل است که به آن‌ها سنگ‌های«زنده» یا «متحرک» می‌گویند.

به گفته دانشمندان، تروانتی باستانی‌ترین شکل حیات غیر آلی است. علم مدرن پاسخ این سوال را نمی‌داند که در واقع چه فرآیند‌هایی در داخل این سنگ‌ها اتفاق می‌افتد. کانی‌شناسان باتجربه سعی می‌کنند خود را از تشابهات بیولوژیکی که خود را نشان می‌دهند منحرف کنند، اما در این مورد، این امر به سادگی اجتناب‌ناپذیر است. به هر حال، تغییرات شگفت‌انگیزی که با ترووان در حال رخ دادن است، نشانه‌های روشنی از زندگی است.

تخته سنگ‌های کروی به طور متوسط ​​حدود ده متر قطر دارند. آن‌ها طبق یک سیستم کاملاً غیرقابل درک از یکدیگر دور نیستند. وقتی آنجا هستید، در میان آنها، به نظر می‌رسد که در فضا هستید.

زمین‌شناسی هنوز هیچ توضیح علمی برای منشا آن ندارد. در واقع، آیا واقعاً آنقدر مهم است؟ شما فقط می‌توانید این را تحسین کنید، فقط از زیبایی آن لذت ببرید. ذهن انسان تشنه دانش است. شاید در آینده دانشمندان این راز جذاب را کشف کنند. در این بین، این سنگ‌ها به مردم احساسات مثبت می‌دهند و تخیل غنی آن‌ها را تحریک می‌کنند.

انتهای پیام
برچسب ها: سنگ ، لیبی ، فضا ، تولید مثل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار