کد خبر: ۴۱۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی نیایش خرم‌آباد هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

بیمارستان نیایش خرم‌آباد ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بیمارستان فوق تخصصی نیایش در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با حضور نمکی وزیر وقت بهداشت در خرم‌آباد کلنگ‌زنی شد ولی علیرغم گذشت دو سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

در خصوص آخرین وضعیت این پروژه درمانی لرستان، دکتر یحیی ابراهیمی به ایسنا گفت: بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی نیایش خرم‌آباد در حال حاضر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی شده که در یک بازه زمانی دو ساله به سرانجام برسد.

بیمارستان نیایش خرم‌آباد فوق تخصصی است

وی افزود: این بیمارستان ۵۱۵ تختخوابی است که شامل تمام تخت‌های فوق‌تخصصی، داخلی و جراحی بوده و تمام رشته‌ها را خواهد داشت و با امکانات آزمایشگاهی پیشرفته خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجری این پروژه قرارگاه خاتم‌الانبیاست و از روز اول قرارشد که پروژه با ۱۸۰ میلیارد تومان به انجام برسد اما با افزایش قیمت و تورم قیمت تمام شده برای انجام پروژه به ۶۰۰ میلیارد تومان رسید و با پیگیری و رایزنی‌های انجام شده خوشبختانه این مشکل برطرف شد.

برای تامین اعتبار بیمارستان نیایش از ظرفیت ماده ۵۶ استفاده خواهد شد

ابراهیمی تصریح کرد: برای تامین اعتبار از ظرفیت ماده ۵۶ استفاده خواهد شد که تاتکنون از این محل ۲۷۳ میلیارد تومان آن محقق شده است و مابقی اعتبار نیز در جریان سفر رئیس جمهوری به استان به عنوان پیشنهادات مطرح و مصوب شده است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه وزارت بهداشت نسبت به تجهیز آن اقدام خواهد کرد.

بیمارستان نیایش مجددا فعال شده است

فرهاد زیویار استاندار لرستان، در حاشیه بازدید از بیمارستان نیایش خرم‌آباد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بیمارستان ۵۱۵ نیایش خرم‌آباد، پس‌از حدود ۱.۵ سال توقف در ساخت، بعد از سفر رییس جمهور به لرستان و در نظر گرفتن اعتبار بار دیگر فعال شد.

وی با بیان اینکه اواخر سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان از اعتبار سفر رییس جمهوری به پروژه تزریق و باعث پیشرفت بخشی از کار شد، اظهار کرد: با تزریق ۲۰ میلیارد تومان به بیمارستان نیایش حدود ۳۰۰۰ متر سقف ساخته و پروژه مجدداً فعال شد.

زیویار گفت: در حال حاضر ۱۵۰ نفر در پروژه مشغول بکار هستند و این در حالی است که در صورت تکمیل بیمارستان برای ۲۰۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود و از طرفی به بهبود ارائه خدمات درمانی کمک شایانی می‌کند که این اتفاق خوبی است.

قرارگاه خاتم سرعت عمل بیشتری را در اجرای پروژه به کار ببرد

استاندار لرستان با تأکید بر ضرورت حمایت و تزریق به موقع اعتبارات برای تکمیل پروژه بیمارستان نیایش، بیان کرد: انتظار ما این است که قرارگاه خاتم سرعت عمل بیشتری را در اجرای پروژه به کار ببرد، چراکه پروژه در حال حاضر از سرعت قابل قبولی برخوردار نیست.

وی گفت: در بازدیدی که بزودی فرمانده قرارگاه خاتم از پروژه راه‌آهن دورود ـ خرم‌آباد ـ اندیمشک انجام‌ خواهد داد حتماً شرایط را برای بازدید از بیمارستان نیایش و حمایت بیشتر از این پروژه نیز فراهم خواهیم کرد.

زیویار با تأکید بر پیگیری برای رفع موانع تکمیل بیمارستان نیایش، عنوان کرد: برای تکمیل این بیمارستان از محل اعتبارات و تسهیلات ماده ۵۶ نیز اعتبارات تأمین و به پروژه تزریق خواهد شد کمااینکه بحث ماده ۵۶ بیمارستان نیایش در مرحله نهایی است و امیدواریم با تزریق اعتبارات روند اجرایی پروژه شتاب بیشتری بگیرد.

انتهای پیام
برچسب ها: خرم آباد ، بیمارستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار