کد خبر: ۴۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶
رییس پلیس پایتخت:
رییس پلیس تهران : پلیس نگران وضعیت مناطق جنوبی تهران در بحث آسیب اجتماعی هستیم.

رییس پلیس تهران گفت: پلیس نگران وضعیت مناطق جنوبی تهران در بحث اعتیاد است.

سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت می‌گوید: مشکلات منطقه سپس و دروازه غار که جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر تشکیل داده‌اند، به عنوان یک دغدغه برای ما تبدیل شده است.

وی افزود: بحث ساماندهی معتادان متجاهر و مبارزه با موادمخدر در جنوب تهران بحث تازه‌ای نیست، شاید این موضوع به ۴ دهه قبل برمی‌گردد که در کنار این موضوع جرایم مختلفی را به وجود می‌آورند.

رییس پلیس تهران با بیان اینکه گاراژهای افرادی که زباله ها را در سطح شهر جمع آوری می‌کنند در منطقه شوش جانمایی شده که این خود باعث ایجاد مشکلات مختلفی در محل می‌شود.

وی افزود: در اقدامات قابل توجهی که طی این سال‌ها صورت گرفت، بالغ بر ۷۰ هزار معتاد متجاهر جمع آوری شدند، در صورتی که جمعیت معتادان متجاهر در پایتخت بالغ بر ۲۱ هزار نفر است، لذا جمع آوری این تعداد از معتاد متجاهر نشان دهنده دور باطل ما است که به دلیل کم کاری برخی دستگاه‌ها است.

سردار رحیمی اظهار کرد: باید مبارزه ما برای جمع آوری ۱۲ هزار معتاد متجاهر و ۷ هزار خرده فروش به صورت هماهنگ باشد، دستگاه‌های مختلف مسئول در این رابطه باید به صورت هماهنگ عمل کنند.

وی افزود: خودمان را گول نزنیم، خواستگاه عرضه خرد مواد مخدر در پایتخت در منطقه شوش، هرندی و دروازه غار است.

فرمانده انتظامی تهران گفت: از همه دستگاه‌ها درخواست دارم که یکدیگر را متهم به کم کاری نکنند، همه ما باید به میدان آمده و با اقدام جهادی به معضل اعتیاد و جمع آوری معتادان متجاهر و بازپروری آن‌ها و دستگیری خرده فروشان ورود کنیم.

وی افزود: با تفکر ما می‌توانیم باید ایثارگری کنیم، نام‌ ننگ اعتیاد که از پیش از انقلاب بر این منطقه سایه انداخته باید از بین برود.

سردار رحیمی ادامه داد: چرا باید یک خانم بچه محصل خود را از لابه‌لای معتادان متجاهر عبور دهد و به مدرسه ببرد؟ ما همه مسئول هستیم نباید کم کاری کنیم، به عنوان پلیس نگران این وضعیت هستیم.

وی افزود: مغازه دار آمده و مدعی است که یک دقیقه نمی‌تواند لیوان خود را در مقابل مغازه خود بگذارد، بعضاً برخی‌ از معتادان نیز مفاسد اخلاقی را انجام می‌دهند، لذا اعتیاد منجلاب کثیف شکل گیری همه جرایم است.

رئیس پلیس تهران بیان کرد: برای حل این معضل یک اقدام کوتاه مدت داریم یک اقدام بلند مدت؛ در اقدام کوتاه مدت برنامه ما این است که شر خرده فروشان را از سر مردم کوچه و بازار این محل کم کنیم و در اقدام بلند مدت نیز با کمک دستگاه قضایی، شهرداری تهران،‌ شورای هماهنگی و … در حال بررسی و حل و فصل این معضل هستیم.

بیش از ۳۰۰ گشت موتوری پلیس یگان امداد و پیشگیری در حال گشت زنی در مناطق جنوبی تهران برای شناسایی معتادان متجاهر و جمع آوری آن‌ها و دستگیری خرده فروشان موادمخدر در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار