کد خبر: ۴۱۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس اعلام کرد که طی روزهای آتی و با حضور مسئولان ملی و استانی، گام اجرایی برای راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور، در شیراز آغاز خواهد شد.

شروع گام اجرایی راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان در شیراز

دکتر مظاهر بابایی یکشنبه ۱۸ اردیبهشت به خبرنگاران گفت: با توجه به مرکزیت فارس و شیراز در حوزه بهداشت و درمان و سلامت، طی سال‌های اخیر برنامه‌ریزی برای ایجاد مراکز تشخیصی و تخصصی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی و استانی جهاددانشگاهی، انجام شد.

بابایی با یادآوری اینکه یکی از اهداف تعیین شده جهاددانشگاهی فارس تاسیس مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور در شیراز بوده است، گفت: طی این سال‌ها و علیرغم همه مشکلات و تنگناهای مالی، اعتباری و اجرایی، اقدامات زیربنایی از سوی جهاددانشگاهی برای تحقق این هدف، اجرایی شد.

او اضافه کرد: اکنون ساختمان و فضای مناسب برای استقرار مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور در محل مجتمع جهاددانشگاهی فارس در چهارراه عدالت شیراز، پیش بینی و آماده شده است.

بابایی با بیان اینکه اقدامات مرتبط با انتقال درمانگاه جهاددانشگاهی فارس به محل جدید نیز انجام شده است، گفت: برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی را با حمایت رئیس جهاددانشگاهی کشور و مدیریت ارشد اجرایی استان فارس، برای تکمیل و تجهیز این مرکز در دستور کار داریم.

او با اشاره به در پیش بودن سفر دکتر طیبی، رئیس جهاددانشگاهی کشور به شیراز، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها، دکتر طیبی و هیئت همراه، صبح سه‌شنبه بیستم اردیبهشت جاری به شیراز سفر خواهند کرد.

بابایی در تشریح برنامه‌های این سفر یک روزه، گفت: بازدید از ساختمان پیش‌بینی شده برای استقرار مراکز درمان ناباروری و سرطان و امضای تفاهمنامه چندجانبه برای تکمیل و تامین تجهیزات این مراکز، از اهم برنامه‌های سفر دکتر طیبی و هیئت همراه است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس در خصوص تفاهمنامه یادشده نیز ضمن قدردانی از دکتر ایمانیه به واسطه طرح این پیشنهاد، گفت: با پیشنهاد استاندار محترم فارس، تفاهمنامه‌ای با هدف تامین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل مراکز درمان ناباروری و سرطان، آماده شده است که روز سه شنبه و به لطف خداوند به امضای طرفین خواهد رسید.

بابایی گفت: این تفاهمنامه سه جانبه خواهد بود و جهاددانشگاهی و استانداری فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طرفین تفاهم هستند که هر یک سهمی از تامین اعتبارات کلان مراکز یاد شده را عهده‌دار خواهند بود.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ابراز امیدواری کرد که با راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان جنوب کشور در شیراز و با استفاده از پتانسیل‌های ملی جهاددانشگاهی و ظرفیت‌های موجود در استان، فارس به یکی از قطب‌های مهم در این دو حوزه تخصصی بدل شود.

انتهای پیام
برچسب ها: شیراز ، استان فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار