کد خبر: ۴۱۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳
پس از دو سال وقفه:
درهای نمایشگاه کتاب تهران بعد از دو سال وقفه به خاطر شیوع ویروس کرونا به روی مردم باز شد.

سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا برای دو سال به تعویق افتاد و بالاخره امروز، چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه آغاز به کار کرد.

به نقل از ایسنا، درهای این رویداد فرهنگی در مصلای تهران بعد از دو سال به روی ناشران و مخاطبان باز شده و تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه  از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب میزبان علاقه‌مندان کتاب خواهد بود. مساله نگران‌کننده در شروع کار نمایشگاه این است که با وجود این‌که شیوع ویروس کرونا - هرچند با روند کاهشی -  هم‌چنان در جریان است اما بیشتر حاضران از ماسک استفاده نمی‌کنند.

البته امسال به دلیل شرایط ویروس کرونا و همچنین آن‌چه «تحقق عدالت فرهنگی و دسترسی به کتاب  برای همه در سراسر کشور» عنوان شده، نمایشگاه مجازی کتاب تهران در سامانه ketab.ir برگزار خواهد شد. مزیتی که برای نمایشگاه مجازی کتاب عنوان شده این است که ارائه خدمات ۲۴ ساعته بوده و علاقه‌مندان در هر ساعتی از شبانه‌روز که اراده کنند می‌توانند کتاب‌های خود را با ۱۰ درصد تخفیف خریداری کنند و به صورت رایگان کتاب خود را در هر منطقه شهری و روستایی تحویل بگیرند.

به گفته مسوولان برگزاری نمایشگاه، امسال ۲۸۰۰ ناشر برای شرکت در این رویداد فرهنگی ثبت‌نام کرده‌اند که  ۱۷۰۰ ناشر داخلی و ۱۷۰ ناشر خارجی به‌صورت حضوری در  مصلی مستقر خواهند بود و ۱۱۰۰ ناشر دیگر هم ترجیح داده‌اند صرفا به‌صورت مجازی شرکت کنند. به گفته مسوولان اولین سالی است که ناشران در سازه موقت نیستند و همه در فضای مسقف با متراژ  ۹۰ هزارمتر مربع جانمایی شده‌اند. همچنین با توجه به شرایط بهداشتی میزان متراژ مفید کمتری به ناشران اختصاص یافته است. امسال تعداد عنوان کتاب‌هایی که در نمایشگاه عرضه خواهد شد، اعلام نشده است. البته هنوز مشخص نیست از تعداد ناشران اعلام‌شده چه تعداد در مصلی مستقر شده باشند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار