کد خبر: ۴۲۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران:
در روزهای پایانی هفته (از سه‌شنبه) نرخ ارز برخلاف روند قیمت اونس جهانی طلا، با افزایش همراه شد.

طبق تحلیل نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، علیرغم کاهش ۳۴ دلاری قیمت اونس جهانی، افزایش نرخ ارز در این هفته منجر به رشد قیمت‌ها در بازار سکه و طلا شد. این در حالیست که همزمان با رشد قیمت‌ها در این بازار، میزان تقاضا از عرضه فراتر رفت و همین موضوع مجدداً حباب سکه را به یک ملیون تومان رساند.

به نقل ار ایسنا، محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید:«این هفته قیمت جهانی طلا همچنان سیر نزولی خود را که چند هفته‌ای است آغاز کرده، ادامه داد و به‌طور متوسط ۳۴ دلار کاهش قیمت هفتگی داشته است که در نوع خود رقم قابل توجهی است. از سوی دیگر اما در روزهای پایانی هفته (از روز سه‌شنبه) نرخ ارز  در داخل روند صعودی پیدا کرد و برخلاف روند قیمت اونس جهانی طلا با افزایش همراه شد؛ به‌طوری که در طول یک هفته قیمت هر دلار آمریکا ۲۲۷۰ تومان افزایش پیدا کرد.»

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه می‌دهد:«این افزایش قیمت تاثیر عمده‌ای بر قیمت‌ها در بازار سکه و طلا داشت؛ به‌طوریکه قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید با یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته، به ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم با ۸۰۰ هزار تومان افزایش در آخرین معامالات روز گذشته (پنجشنبه) به ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. نیم سکه و ربع سکه نیز در این هفته هر یک ۵۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و به ترتیب در آخرین معاملات پایانی هفته هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شدند.»

اواضافه می‌کند:« قیمت سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز در پایان هفته به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید که نسبت به ابتدای هفته ۱۵۰ هزا تومان افزایش را تجربه کرده است. در این هفته طلای آب شده (۱۷ عیار) که مبنای محسابه قیمت طلاست، ۳۶۲ هزار تومان به ازای هر مثقال افزایش قیمت داشته و به شش میلیون و ۲۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۸۴ هزار تومان افزایش قیمت در آخرین معاملات روز پنجشنبه یک میلیون و ۳۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.»

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار