کد خبر: ۴۲۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
معاون سازمان تعزیرات حکومتی:
مردم افزایش قیمت‌ها و تخلف فروشنده‌ها را با شماره‌گیری ۱۳۵ اطلاع‌رسانی کنند تا با آن برخورد شود.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی محمدعلی اسفنانی می‌گوید:تخلفات گزارش و رسیدگی می‌شود و بر اساس خبرها، کمبود کالا گزارش نشده است.

به نقل از رادیو گفت‌وگو، اسفنانی معاون سازمان تعزیرات حکومتی می‌گوید:«با وجود این که برخی اقلام از جمله روغن خوراکی و سرخ‌کردنی در فروشگاه‌های اینترنتی یافت نمی‌شود، نبود کالا در برخی فروشگاه‌ها را به دلیل ناهماهنگی دانست و مدعی شد از امروز مشکلی دراین‌خصوص وجود ندارد.»

او بر لزوم رعایت حقوق مردم توسط فروشنده‌ها را متذکر شده و ادامه می‌دهد:«اختلاف‌نظرهایی درباره کالاهایی که قبلاً قیمت خورده و تولید قبل بوده، وجود دارد. برخی کالاها که در لیست افزایش قیمت قرار نداشتند ولی با افزایش روبه‌رو شدند، به‌عنوان تخلف گران‌فروشی رسیدگی می‌شود.»

اسفنانی خطاب به کسبه و تولیدکننده‌ها می‌گوید:«برای کالاهایی که در قیمت اعلامی قرار ندارند، حق افزایش قیمت ندارند و اگر بناست این کالاها افزایش قیمت داشته باشند، باید با سازمان حمایت هماهنگ شود.

او اضافه می‌کند:«اگر قرار بر آنالیز قیمتی جدید باشد نیز از سوی سازمان حمایت اعلام شده و مبنای تعزیرات قرار خواهد گرفت. قرارگاهی برای بررسی وضعیت تشکیل شده که از صبح تا عصر جلسه خواهد داشت و اگر احیاناً تخلفی وجود داشته باشد، شعب سیار در محل حضور یافته و صدور حکم می‌کند.»

اسفنانی می‌گوید:«در ساعاتی که فروش مردمی اتفاق می‌افتد، گشت‌ها وارد عمل می‌شوند که در صورت مشاهده تخلفات حکم صادر گردد. مهم‌ترین تخلف گران و زیاد فروشی و عرضه کالای تقلبی، امتناع از عرضه، فروش اجباری و احتکار است که با آن برخورد خواهد شد و مردم باید در صورت مشاهده با سامانه ۱۳۵ تماس بگیرند.»

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار