کد خبر: ۴۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت:
برخی خوابگاه‌های دانشجویی نیازمند باسازی و دوباره‌سازی هستند تا خوابگاه مناسب و ایمن‌تری در اختیار دانشجویان قرار بگیرد.

خوابگاه های دانشجویی خانه دوم دانشجویان است و از این نظر باید یک مکان مناسب برای اسکان دانشجویان باشد تا آن‌ها در محیطی خوب مشغول به گذراندن دوران دانشجویی و تحصیل علم باشند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید رضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت می‌گوید:«بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۳۹ درصد از خوابگاه‌های مجردی بسیار فرسوده و۴۴ درصد از این خوابگاه‌ها نیازمند بازسازی ضروری و ۱۷ درصد نیز شرایط قابل قبولی دارند. در حال حاضر ۷۶ درصد از خوابگاه‌ها وضعیت ملکی داشته و در اختیار دانشگاه‌ها است، ۱۰ درصد از خوابگاه‌ها استیجاری،۹ درصد مشارکتی و ۵ درصد از خوابگاه‌ها نیز خودگردان هستند.»

او ادامه می‌دهد:«در حال حاضر ۸۱۹ سوئیت خوابگاه ویژه متاهلان داریم که ۱۷٠٠ دانشجوی متاهل در این خوابگاه‌ها در سراسر کشور ساکن هستند. با توجه به قانون جوانی جمعیت نیازمند خوابگاه‌های جدید متاهلی در کشور هستیم.وزارت بهداشت برنامه‌ریزی برای ساخت ۱٠٠٠ واحد سوییت متاهلی انجام داده است و ۳۷۹ واحد خوابگاهی در حال به‌سازی و ساخت است که ۱٠ تا ۷٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.»

اشراقی اضافه می‌کند:«با توجه به ورود دانشجویان جدید از مهرماه نیازمند تامین خوابگاه مجردی در سراسر کشورهستیم. در حال حاضر ۸۴٠٠٠ نفر ساکن خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور داریم. در یک طرح مشترک با وزارت علوم، ساختمان‌های مسکن ملی برای تامین خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کرده‌اند.»

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار