کد خبر: ۴۲۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
به مناسبت هفته میراث فرهنگی:
مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپایی نمایشگاه‌های متنوعی را تا ۳ خردادماه تدارک دیده است.

برنامه‌های متنوعی از سوی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد طی هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه در نظر گرفته شده است که تا ۳ خردادماه ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند از نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های برپا شده، بازدید کنند.

به‌ نقل از ایلنا، نمایشگاه‌های ۲۹ اردیبهشت: قرار است ۲۹ اردیهشت ماه، نمایشگاه پوشاک ارامنه در  موزه پوشاک سلطنتی برگزار شود؛ این نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح آغاز می‌شود و در آن ۲۰ دست لباس کامل ارامنه ایران در مناطق مختلف از جمله اصفهان، چهارمحال و بختیاری، تبریز، جلفا، ۵ دست لباس بازسازی شده مربوط به ۶۰ سال پیش و همچنین چند عدد رومیزی دست‌دوز از سوزن دوزی‌های ارامنه به نمایش گذاشته می‌شود. علاوه بر موارد اشاره شده، ۲ تن از هنرمندان پیشکسوت سوزن‌دوزی نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

دیگر نمایشگاه تحت عنوان «باغ فرنگی» ۲۹ اردیبهشت در موزه آلبوم‌های سلطنتی و اسناد از ساعت ۱۱:۳۰ آغاز می‌شود و نمایشگاه اسنادی در رابطه با باغ تاریخی سعدآباد است.

نمایشگاه عکس دفتر یادبود امضاهای سران و شخصیت‌های فرهنگی اجتماعی کشورهای مختلف جهان نیز ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری در موزه برادران امیدوار از ساعت ۱۲:۳۰ آغاز خواهد شد.

نمایشگاه نقاشی خط و خطوط تفننی در دوره قاجار هم‌چون سه نمایشگاه دیگر اشاره شده، ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری در موزه میرعماد برگزار خواهد شد. این نمایشگاه از ساعت ۱۵ دایر می‌شود و شامل ۳۵ اثر از آثار مخزن و موزه میرعماد خواهد بود.

نمایشگاه‌های ۳۰ اردیبهشت: ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در ادامه برنامه‌های مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد در سال ۱۴۰۱، نمایشگاه و نشست تخصصی نشانه‌شناسی نقاشی کودکان از آثار استاد بهزاد برگزار می شود. این نمایشگاه از ساعت ۱۱ تا ۱۶ به طول خواهد انجامید و طی آن به تحلیل آثار کودکان توسط دکتر رامتین شهبازی از مدرسان دانشگاه پرداخته خواهد شد.

نمایشگاه کارگاه‌های تخصصی آشنایی کودکان با میراث‌فرهنگی نیز ۳۰ اردیبهشت برگزار می‌شود و شامل آشنایی کودکان با فعالیت‌های مختلف شغلی موزه اعم از مسئول موزه، راهنمای موزه، حفاظت، فضای سبز، خدمات و تاسیسات است.

برنامه‌های مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد؛ یکم و سوم خرداد

کارگاه آموزش پژوهش و مقاله‌نویسی یکم خردادماه ساعت ۱۴ با مشارکت انجمن علمی جغرافیای دانشگاه علوم و تحقیقات آغاز می‌شود و سوم خرداد نیز نشست موزه و معلولان در سالن خلیج فارس از ساعت ۱۰ با مشارکت کمیته ملی موزه‌های ایران برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار