کد خبر: ۴۲۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
رییس سازمان خصوصی‌سازی:
طبق بندالف تبصره ۲ قانون بودجه، به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مطابق اصل ۴۴ سهام عدالت پرداخت می‌شود.

رییس سازمان خصوصی سازی ضمن تشریح افرادی که در لیست جاماندگان سهام عدالت قراردارند، در مورد نحوه فروش این سهام برای مشمولان توضیحاتی را ارائه کرد.

به نقل از ایسنا، حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‎گوید:«ماده ۳۴ تبصره سه قانون سیاست اصل ۴۴ ساز و کاری را پیش‌بینی کرده است که وزارت رفاه افرادی که استحقاق دریافت سهام عدالت را دارند تعیین کند. در این راستا چند جلسه با وزارت رفاه برگزار شده است تا به اشراف کافی در این حوزه برسیم. البته چند وقتی است که موضوع دهک‌بندی و یارانه‌ها وزارت رفاه را درگیر کرده، اما این موضوع باید تا پایان خرداد مشخص شود.»

رییس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که در ابتدا قرار بود پرداخت سهام عدالت به دو دهک اول و چهار دهک بعدی باشد، ادامه می‌دهد:«اما در کشور چنین اشرافی از مجموع درآمد وجود ندارد. در ابتدا سهام عدالت بر اساس رده‌بندی شغلی بود، برای مثال کارمندان دولت، تاکسیرانان، خادمان مسجد و…، این موضوع باعث شد بعضا افرادی که مستحق دریافت سهام عدالت نیستند، سهام عدالت دریافت کنند و برعکس. دهک‌بندی توسط وزارت رفاه انجام می‌شود اما این‌که چه میزان سهام و به چه طریقی واگذارشود هنوز مشخص نیست.»

قربان‌زاده اضافه می‌کند:«البته ما باید سهام ارزشمندی را به مردم واگذار کنیم و این درحالی است که تعداد شرکت‌های دولتی ارزشمند به انگشتان دو دست هم نمی‌رسد. در واقع دست دولت برخلاف سال‌های گذشته  در انتخاب سهام باز نیست. از طرف دیگر درکنار سهام عدالت باید به تکالیف دیگر دولت مانند ۱۳۰ هزار میلیارد تومان بند ی تبصره دو که مرتبط با سازمان تامین اجتماعی است، ۷۰ هزار میلیارد تومان که منابع بودجه است، ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه دولت‌ها و… نیز توجه کرد.»

نحوه فروش سهام عدالت

قربان‌زاده در مورد آخرین وضعیت تصمیم‌گیری در مورد فروش سهام عدالت می‌گوید:«شورای عالی بورس باید در مورد مدل مطلوب مدیریت سهام عدالت تصمیم می‌گرفت. براین اساس در مورد افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند باید گفت که منتظر بازگشایی نمادهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باشند تا افراد بتوانند خرید و فروش کنند. این اتفاق نیز زمانی رخ می‌دهد که مجامع این شرکت‌ها به‌درستی برگزار شود و درمورد مستقیم‌ها نیز سازمان بورس باید تعیین تکلیف کند.»

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار