کد خبر: ۴۲۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
اکبر عبدی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون می‌گوید: در خارج از ایران به فیلم‌هایی جایزه می‌دهند که درباره بدبختی و بیچارگی ایرانی‌ها باشد.

 اکبر عبدی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، خرداد ماه 1394 در برنامه تلویزیونی خندوانه حضور یافت و نسبت به جشنواره‌های سینمایی خارجی و جوایزی که به فیلم‌های ایران می‌دهند، نکاتی را مطرح کرد که هنوز هم قابل تأمل است.

او با «جشن‌پاره» خطاب‌کردن جشنواره‌هایی که به آثار ضدایرانی و سیاهنمایی ایران جایزه می‌دهند، گفت: ان‌شاءالله روزی برسد که سینما به رشته‌های پوبساز در ایران و خارج از ایران تبدیل شود، اما متاسفانه در خارج از ایران به فیلم‌هایی جایزه می‌دهند که درباره بدبختی و بیچارگی ایرانی‌ها باشد؛ به این فیلم‌ها جایزه می‌دهند که ما در این فیلم‌ها بمانیم، راجع به هیچ پیشرفتی در ایران فیلمی نباشد اما آن‌ها هر دروغی را می‌سازند و به خورد جوانان ما می‌دهند. فیلمی که یک سر و گردن ایران را به خارجی‌ها خوب معرفی کند، نیست. ایران را بدبخت و فقیر و کویر نشان می‌دهند و به آن‌ها جایزه می‌دهند، تا ما سرگرم ساخت این فیلم ها باشیم.

.به گزارش معاصر اخیراً در هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن، بازیگر زن نقش اول فیلم موهن «عنکبوت مقدس» نخل طلا را برنده شد که به زعم منتقدان، این جایزه به دلایل سیاسی اعطا شد، نه هنر بازیگری زهرا امیرابراهیمی.

 

انتهای پیام
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار