کد خبر: ۴۲۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶
در سه ماهه نخست امسال آتش نشانان این جزیره موفق به مهار ۱۴۱ فقره آتش‌سوزی شدند که نسبت به ۹۴ مورد سال گذشته از رشد ۵۰ درصدی مواجه است.

افزایش ۵۰ درصدی وقوع آتش‌سوزی در کیش

به نقل از ایرنا؛ رییس اداره خدمات آتش نشانی و ایمنی جزیره کیش گفت: در سال جاری وقوع آتش سوزی در این جزیره نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد افزایش یافته است.


سهراب رضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال آتش نشانان این جزیره موفق به مهار ۱۴۱ فقره آتش‌سوزی شدند که نسبت به ۹۴ مورد سال گذشته از رشد ۵۰ درصدی مواجه است.

وی اضافه کرد: حدود ۴۲ درصد از این ماموریت ها شامل ۷۱ فقره مربوط به آتش‌سوزی های اتصالی اسپیلت کولرها و جعه فیوز، ضایعات، جنگل، درخت، فنس، کارتن و سطل زباله بوده است.

رضایی افزود: در این مدت ۱۵۵ مورد عملیات امداد و نجات در این جزیره انجام شده است که نسبت به ۱۲۹ مورد مدت مشابه سال گذشته از ۲۰ درصد رشد مواجه بوده است.

وییادآور شد: پیشگیری همواره یکی از ارکان مهم در کاهش تلفات آتش‌سوزی ها بوده که این مهم از چند سال گذشته به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است و در این مدت ماموران آتش نشانی جزیره ۲۵۴ مورد بازدید ایمنی (نظارت بر ایمنی شهری) داشتند که در این زمینه نیز ۵۷ درصد رشد مواجه هستیم.

آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کیش در قالب سه ایستگاه اطفا و نجات فعال با ۶۴ نفر پرسنل در ۲ شیفت کاری فعالیت می‌کند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

انتهای پیام
برچسب ها: کیش ، آتش سوزی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار