کد خبر: ۴۲۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱
حدمجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

به نقل از ایرنا؛ کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان، در پی ورود توده جدید گرد و غبار، تاخیر ۲ ساعته در آغاز به کار ادارات ۱۲ شهرستان را در روز دوشنبه اعلام کرد.

زمان شروع فعالیت ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های  اهواز، حمیدیه ، باوی ، کارون ، دزفول ، اندیمشک ، شوش ، کرخه ، شوشتر ، گتوند ، دشت آزادگان و هویزه در روز دوشنبه ۱۳تیرماه با ۲ ساعت تاخیر خواهد بود.

همچنین امتحانات مراکز آموزشی و آموزش عالی این شهرستان‌ها در روزدوشنبه بدون تغییر و براساس برنامه اعلام شده توسط مراکز مربوطه برگزار خواهد شد.

این اطلاعیه می‌افزاید: درصورت تداوم گرد و خاک تصمیم لازم توسط کارگروه اتخاذ و تا ساعت ۸ صبح دوشنبه اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این تاخیر شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری وعملیاتی، خدمات شهری شهرداری‌ها ، بیمارستان ها و آتش نشانی ها نمی‌شود.

این تصمیم با توجه به هشدار سطح نارنجی هواشناسی خوزستان مبنی براحتمال تاثیر توده گرد و خاک از کانون‌های کشور عراق در مناطقی از استان از اواخروقت امشب (یکشنبه)  تا فردا (دوشنبه)  و بررسی آخرین پیش بینی‌ها و مناطق تحت تاثیر آن توسط کارگروه هماهنگی استانی شرایط اضطرار آلودگی هوا وتبادل نظر اعضای کارگروه تصمیمات ذیل اتخاذ شده است.

همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) را در ساعت ۲۱ یکشنبه، در شهرهای شوش و کرخه یک هزار و ۳۰، اهواز ۶۱۱، رامشیر ۵۰۰، بهبهان ۳۷۴، ایذه ۳۶۶، حمیدیه ۳۳۲، آبادان ۳۳۰، بندر امام ۳۱۵، هندیجان ۲۷۸، امیدیه ۲۹۸، سوسنگرد ۲۹۸، گتوند ۲۳۴، ماهشهر ۲۵۹، شادگان ۲۲۷، اندیمشک ۱۹۵، دزفول ۱۸۶، شوشتر ۱۸۵ و مسجدسلیمان ۹۳ میکروگرم برمترمکعب اعلام کرده است.

حدمجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

بر اساس این گزارش، گرد و غبار از روز شنبه همه خوزستان را درگیر کرده که بیشترین میزان آن در ساعت ۱۶ دیروز در شادگان به ۱۹ برابر حد مجاز (۲ هزار و ۸۵۵ میکروگرم برمترمکعب) رسید.

اداره کل هواشناسی خوزستان امروز در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود گرد و خاک به استان از اوایل وقت امشب تا اواخر وقت فردا (دوشنبه) هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

پیش از این، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان، ادارات و سازمان‌های پنج شهرستان شامل آبادان، خرمشهر، هویزه، دشت آزادگان و شادگان را برای روز دوشنبه ۶ تیر ماه تعطیل و ادارات چهار شهرستان شامل اهواز، باوی، کارون و حمیدیه را در ساعت ۱۲ همین روز تعطیل اعلام کرده بود.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار