کد خبر: ۴۲۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
با توجه به نقش مهم حمل‌ونقل در صنعت گردشگری، وزارت راه و شهرسازی در حوزه قیمت‌گذاری حمل و نقل هوایی مکلف است تصمیمات، سیاست‌گذاری‌ها و زیرساخت‌های خود را در راستای توسعه مقاصد گردشگری تنظیم و اجرایی کند. 

معاون وزارت میراث فرهنگی: فروش ارزی بلیت هواپیما به گردشگری ضربه‌ می‌زد

به نقل از ایرنا؛ معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره توقف فروش ارزی بلیت هواپیما به مسافران خارجی گفت: این شیوه فروش بلیت موجب افزایش هزینه‌های تمام شده سفر، آسیب به کسب‌وکارهای گردشگری میشد و به صنعت گردشگری کشور ضربه‌ می‌زد.

علی‌اصغر شالبافیان روز دوشنبه- ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ - گفت: پس از انتشار خبری مبنی بر اخذ وجوه دلاری از مسافران خارجی در مسیرهای داخلی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی (عزت‌الله ضرغامی) برای توقف این تصمیم پیگیر موضوع شد و معاونت گردشگری پس از مشورت با فعالان و تشکل‌های حوزه گردشگری، مذاکراتی را با مسئولان هواپیمایی کشور در این راستا آغاز کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی با تاکید بر ضربه‌زننده بودن این تصمیم به صنعت گردشگری کشور، تصریح کرد: در جلسات برگزارشده دیدگاه‌ها و دلایل مخالف همچنین تبعات اجرایی شدن این طرح مطرح شد و مکاتباتی با رئیس سازمان هواپیمایی کشور در این راستا صورت گرفت.

شالبافیان با اشاره به دیدگاه مثبت و حمایتی رئیس سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: طی این مکاتبات و مذاکرات تصمیم بر بازنگری این طرح و انجام اقدامات لازم اتخاذ شد.

وی همکاری و حمایت وزیران میراث‌فرهنگی و راه و شهرسازی را ارزشمند دانست و ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشور و به میزبانی آقای ضرغامی برگزار شد، مسائل طرفین مطرح و مقرر شد از مراجع قانونی ذیربط پیگیری‌های لازم انجام و بازنگری از سوی سازمان هواپیمایی صورت گیرد.

شالبافیان همچنین با اشاره به برگزاری جلساتی با بخش خصوصی گردشگری برای بررسی تبعات این تصمیم و اخذ نظرات آنها، تصریح کرد: با اجرای تصمیم فوق و افزایش هزینه‌های تمام شده سفر، بسیاری از کسب‌وکارهای گردشگری با مشکلات بسیاری مواجه میشدند.

به دور از حاشیه و با تعامل سازمان‌هواپیمایی کشور

معاون گردشگری کشور با اعلام نتیجه‌بخش بودن پیگیری‌های انجام شده، افزود: از نخستین ساعات اعلام غیررسمی این خبر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به دور از حاشیه‌ها و دامن زدن به موضوعات در فضای رسانه‌ای به‌طور مستمر در تلاش برای رفع دغدغه فعالان گردشگری بود که خوشبختانه با همکاری و تعامل سازمان‌هواپیمایی کشور این مهم انجام شد.

معاون گردشگری کشور به بند چهار احکام‌ سند راهبردی توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش مهم حمل‌ونقل در صنعت گردشگری، وزارت راه و شهرسازی در حوزه قیمت‌گذاری حمل و نقل هوایی مکلف است تصمیمات، سیاست‌گذاری‌ها و زیرساخت‌های خود را در راستای توسعه مقاصد گردشگری تنظیم و اجرایی کند. 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار