کد خبر: ۴۲۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸
با وجود آزاد بودن حمل سلاح در ایالات متحده آمریکا، روزانه خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور رخ می‌دهد و تعدادی نیز در این حوادث کشته می شوند

به نقل از فارس؛ منابع خبری از تیراندازی در شیکاگوی آمریکا و در مراسم رژه روز استقلال این کشور خبر دادند.

منابع خبری دوشنبه شب به وقت تهران  از تیراندازی در شیکاگوی آمریکا و در مراسم رژه به مناسبت روز استقلال این کشور خبر دادند.

به نوشته روزنامه «دیلی میل» به دنبال این تیراندازی رژه چهارم ژوئیه در حومه «شیکاگو پارک هایلند» متوقف شد. برخی گزارش‌ها از ترک سریع خیابان‌ها  از سوی حاضران حین تیراندازی حکایت دارد.

تعداد بازدید : 1

روزنامه «شیکاگو سان تایمز» نیز گزارش داد که ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه به وقت محلی چند تن  مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و مجروح شدند. پلیس هایلند پارک با تکذیب خبر تیراندازی  مدعی شد که تنها «یک حادثه» در منطقه رخ داده است. پارک هایلند در ۲۹ مایلی شمال شیکاگو قرار دارد.

این روزنامه آمریکایی در گزارش خود نوشت، چندین شاهد گفتند که صدای شلیک چندین تیر را شنیده‌اند. یکی از شاهدان گفت که او بیش از ۲۰ گلوله را شمرده است.

«مایلز زارمسکی» یکی از ساکنان هایلند پارک، گفت: «من صدای ۲۰ تا ۲۵ شلیک را شنیدم که پشت سرهم بودند. بنابراین تیراندازی نمی‌توانست فقط یک تفنگ یا یک تفنگ ساچمه‌ای باشد.

زارمسکی گفت که پس از تیراندازی در خیابان مرکزی در اطراف خیابان دوم در مرکز شهر هایلند پارک، او افرادی را در آن منطقه دید که مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

آخرین اخبار از کشته شدن  پنج تن و جراحت ۱۶ نفر در این حادثه حکایت دارد.

مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد. در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود ۵ درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.

با وجود آزاد بودن حمل سلاح در ایالات متحده آمریکا، روزانه خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور رخ می‌دهد و تعدادی نیز در این حوادث کشته می شوند اما لابی سلاح به قدری در این کشور قدرتمند است که کنگره تاکنون اقدام ملموسی را برای محدود کردن حمل سلاح در ایالات متحده انجام نداده است.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار