کد خبر: ۴۳۵۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰
بازیکنان تیم ملی هم باید در خدمت تیم و کادر فنی باشند و همه برای موفقیت فوتبال ایران دوباره یک‌دل و هم‌قسم شوند. 

حمید درخشان: چرا دوست داریم با همه دنیا متفاوت باشیم؟

به نقل از ایرنا؛ پیشکسوت فوتبال ایران گفت: در موضوع اسکوچیچ کمیته فنی عجولانه تصمیم گرفت و فدراسیون هم نتوانست این مساله را به خوبی مدیریت کند، اما باز جای خوشحالی دارد که سرمربی تیم ملی ابقا شد و این موضوع برای فوتبال ما درس بزرگی به همراه داشت.

حمید درخشان درخصوص ابقای دراگان اسکوچیچ ۶روز پس از برکناری وی از سوی کمیته فنی، اظهار داشت: کل این ماجرا را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد و آن «منافع شخصی» است. متاسفانه در فوتبال ما افرادی حضور دارند که منتظر چنین شرایط و وضعیتی هستند و اگر احساس کنند از آنچه اتفاق می‌افتد سود یا منفعتی عایدشان نمی‌شود با ایجاد تنش و جنجال همه چیز را به هم ریخته و فضای آرام فوتبال و ورزش ایران را متشنج می‌کنند.

وی ادامه داد: در خصوص این پرونده اعتقاد من این است که کمیته فنی عجولانه تصمیم گرفت و به سایر جوانب و زوایای کار توجهی نداشت. در سوی دیگر فدراسیون فوتبال هم نتوانست مدیریت درستی را از خود نشان دهد و در شرایطی که باید در فضایی آرام تیم ملی را آماده جام‌جهانی می‌کردیم، وقت، هزینه و تمرکز خودمان را روی مسایلی گذاشتیم که هیچ سودی برای ما نداشت و باید قبول کنیم که این جریان لطمات جبران ناپذیری را به اعتبار و حیثیت فوتبال ایران وارد کرد. 

ملی پوش اسبق کشورمان تاکید کرد: چرا دوست داریم با همه دنیا متفاوت باشیم؟ وقتی سرمربی یک تیم نتیجه گرفته و با آرامش کارش را دنبال می‌کند چرا به فکر جابجایی و تغییر هستیم؟ آیا اصلا می‌توانیم این تغییر را ایجاد کنیم و شرایط آن را داریم؟ 

درخشان افزود: اسکوچیچ تا امروز عملکرد خوبی داشته و فردا را هم کسی ندیده است. بهترین تصمیم این بود که از او به هر شکل حمایت کنیم که امیدوارم در زمان باقیمانده این مهم محقق شود. انجام بازی‌های دوستانه و تدارکاتی با تیم‌های مطرح و معتبر،‌ حضور چند دستیار کارآزموده و باتجربه در کنار تیم ملی برای کمک و همفکری و حمایت‌های مادی و معنوی از جمله اموری است که باید انجام شود.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از تغییر می‌کنیم باید همه جوانب کار را بسنجیم. من یک سئوال دارم،؛ آیا برای آوردن مربی خارجی مطرح پول لازم را در اختیار داشتیم؟‌ اگر منابع مالی مهیا می‌شد آیا زمان کافی برای حضور این فرد و هماهنگی با بازیکنان داشتیم؟ پاسخ این سئوال‌ها مشخص است اما به گزینه داخلی اشاره کنیم. آیا گزینه‌ داخلی در این شرایط وجود داشت؟ آیا در این برهه فردی این مسئولیت را قبول می‌کرد؟ باید همه این‌ها را از قبل بررسی و بعد این همه جنجال به پا می‌کردیم. وقتی نمی‌توانیم حرکتی کنیم، چرا بی جهت نظم و فضای آرام تیم ملی را به هم ریختیم؟

سرمربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: این بی‌تدبیری باعث شد دودستگی در تیم ملی به وجود بیاید، ذهن هواداران فوتبال درگیر و فضای ورزشی جامعه ملتهب شود. این همه خسارت با چه هدفی به فوتبال ملی ما وارد شد و چه کسی باید پاسخگوی آن باشد؟ 

درخشان افزود: در این شرایط فقط یک راهکار داریم؛ حمایت قاطع و همه جانبه از اسکوچیچ و دیگر هیچ. هر چه بود تمام شد و باید فراموش شود. فدراسیون باید تمام هم و غم خود را بگذارد و برای بازی با تیم‌های مطرح جهان وارد عمل شود. بازیکنان تیم ملی هم باید در خدمت تیم و کادر فنی باشند و همه برای موفقیت فوتبال ایران دوباره یک‌دل و هم‌قسم شوند. 

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار