کد خبر: ۴۳۶۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴
بیانیه‌ کاخ الیزه درباره گفت‌وگوی تلفنی رئیسی ‌و مکرون:
 کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) بیانیه‌ای درباره گفت‌وگوی تلفنی ابراهیم رئیسی ‌و امانوئل مکرون روسای جمهور ایران و فرانسه منتشر کرد.

احیای توافق هسته‌ای هنوز هم ممکن است

 به نقل از ایسنا، کاخ الیزه روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در تماس با همتای ایرانی خود از عدم پیشرفت در مذاکرات بر سر احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، ابراز ناامیدی کرد.

کاخ الیزه اعلام کرد: رئیس جمهور فرانسه در گفت‌وگو با همتای ایرانی خود تاکید کرده که احیای توافق هسته‌ای هنوز هم ممکن است.

 کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) بیانیه‌ای درباره گفت‌وگوی تلفنی ابراهیم رئیسی ‌و امانوئل مکرون روسای جمهور ایران و فرانسه منتشر کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، کاخ الیزه در این بیانیه اعلام کرد که مکرون در اظهارات خود از پیشرفت نکردن مذاکرات احیای برجام ابراز نا امیدی کرده و گفته است که از نظر او احیای توافق هسته‌ای با ایران هنوز ممکن است.

در ادامه این بیانیه آمده است: مکرون همچنین از رئیس جمهوری ایران خواسته است که برای دستیابی به توافق و بازگشت به اجرای تعهدات ایران ذیل توافق هسته‌ای 2015، "انتخاب روشنی" داشته باشد.

به گزارش رویترز، رئیس جمهور فرانسه در ادامه گفته که متقاعد شده است چنین نتیجهای هنوز امکان‌پذیر است، اما باید هرچه زودتر انجام شود.

بنابر اعلام کاخ الیزه، امانوئل مکرون در اظهاراتی مداخله‌جویانه نیز خواستار آزادی چهار تبعه فرانسوی بازداشت شده در ایران شده است.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز شنبه در گفت‌وگوی تلفنی۱۲۰ دقیقه‌ای درباره راهکارهای تقویت همکاری‌های دوجانبه و همچنین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و چالش‌های عمده جهانی از جمله امنیت غذایی و امنیت انرژی مذاکره کردند.

رئیس جمهور ایران در این گفت‌وگو از اقدامات و مواضع غیرسازنده آمریکا و کشورهای اروپایی انتقاد کرد و اظهار داشت: صدور قطعنامه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اقدامی بحران‌ساز و با هدف ایجاد فشار علیه ملت ایران بود که موجب ضربه زدن به اعتماد سیاسی است.

ابراهیم رئیسی همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حصول توافق را در گرو حل و فصل کامل مسائل پادمانی و ارائه تضمین‌های لازم از جمله در قبال استمرار پایبندی معتبر طرف‌ها به توافق و تامین منافع اقتصادی ملت ایران می‌داند.

انتهای پیام
برچسب ها: کاخ الیزه ، مکرون ، رئیسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار