کد خبر: ۴۳۷۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷
گروه پیشرانان پیشرفت ایران اجرای ۴۸ پروژه راهبردی را در دستور کار خود دارند که عملیاتی شدن این پروژه ها، درآمد سالانه ۲۰ میلیارد دلار به همراه خواهد داشت.

مخبر: دولت مصمم به رفع موانع اجرای پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی است

به نقل از ایسنا؛ پنجمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در  پنجمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی از اهتمام ویژه دولت برای کمک به اجرای طرح ها و پروژه های پیشران اقتصاد ملی خبر داد و گفت: دولت مصمم است موانع پیش روی اجرای این پروژه ها را برطرف و مسیر سرعت بخشیدن به روند عملیاتی سازی این طرح ها را هموار کند.

معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از شکل گیری گروه «پیشرانان پیشرفت ایران»، بر لزوم برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید تأکید کرد و خواستار سهیم شدن و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این پروژه ها شد.

در این جلسه که با دستور بررسی وضعیت پروژه های چهل و هشت گانه پیشران اقتصاد ملی برگزار شد، مدیران عامل شرکت های مربوطه گزارشی از آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های در دست اجرا ارائه و به تشریح مسائل و مشکلات پیش رو پرداختند.

چهمچنین در این نشست گزارشی از فعالیت ۹ ماهه این گروه در قالب چهار محور مانع زدایی مستمر اجرای پروژه ها، ساختار نظارت و پایش، فعالیت شاخه پروژه های دانش بنیان و میزان پیشرفت هریک از پروژه ها ارائه شد.

بر اساس گزارش های ارائه شده، پروژه های مذکور مطابق برنامه زمان بندی در حال اجرا هستند و حتی میزان پیشرفت فیزیکی برخی از طرح ها از برنامه زمان بندی جلوتر است.

گروه پیشرانان پیشرفت ایران اجرای ۴۸ پروژه راهبردی را در دستور کار خود دارند که عملیاتی شدن این پروژه ها، درآمد سالانه ۲۰ میلیارد دلار به همراه خواهد داشت.

افزایش ۴۰ میلیون تن محصول در کل زنجیره فولاد، افزایش ۱۵ میلیون تن محصولات پتروپالایشی، ۸۰۰ هزار تن مس و تولید سه هزار مگاوات برق از جمله دستاوردهای اجرای این پروژه ها خواهد بود.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار