کد خبر: ۴۳۷۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۷
رئیس کل دادگستری استان تهران:
پس از انجام بررسی‌های اولیه سوابق همکاران قضایی بر اساس بانک اطلاعاتی موجود و بررسی سوابق علمی و آموزشی آن‌ها جلسه توجیهی برگزار خواهد شد.

تدوین بخشنامه ۱۳ بندی تحقق منویات هشت‌گانه رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان قوه قضاییه

به نقل از ایسنا، رئیس کل دادگستری استان تهران از تهیه، تدوین و ابلاغ بخشنامه ۱۳ بندی به‌منظور تحقق منویات هشت‌گانه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسئولان قوه قضاییه خبر داد.

 نشست تعیین اعضای هیات بازرسی موضوع ماده ٢٨ آیین‌نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این نشست گفت: در اجرای ماده ۲۸ آیین‌نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات، رؤسـای کل دادگسـتری‌ها مکلفند به‌عنوان نمایندگان قوه قضـاییه در استان‌ها در راستای وظیفه مدیریتی و نظارتی و به‌منظور حسن تمشیت امور در واحدها و حوزه‌های قـضایی خود هـیأت نظارت و بازرسی اسـتانی تشکیل دهند.

وی تصریح کرد: هیأت مزبور در طول سال و به تدریج همه واحدهای قضایی استان را مورد بازرسی قرار می‌دهد و رئیس کل دادگستری استان نتایج بررسی و ارزیابی هیأت درباره عملکرد قضات و وضعیت واحدهای قضایی مورد بازرسی را در فواصل زمانی معین به معاونت گزارش می‌دهد.

القاصی هدف از انجام این بازرسی‌ها را احصاء نقاط قوت و ضعف قضات و مدیران واحدهای قضایی از حیث معلومات قضایی، رفتاری و عملکرد آن‌ها عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال با استفاده از اصل هم‌فکری و با همکاری کلیه مدیران واحدهای قضایی، ستادی و نظارتی لیستی از قضات باتجربه، دارای دانش قضایی بالا و خوشنام در زمینه‌های حقوقی، جزائی، خانواده، امور حسبی از میان همکاران قضایی دادسرا، دادگاه‌ها(بدوی و تجدیدنظر) که در حدود ۱۰۰ نفر هستند، تهیه شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه این لیست از بین افراد واجد صلاحیت‌های سه گانه از حیث رفتار، عمل و مدیریت احصاء شده‌است، اظهار کرد: پس از انجام بررسی‌های اولیه سوابق همکاران قضایی بر اساس بانک اطلاعاتی موجود و بررسی سوابق علمی و آموزشی آن‌ها جلسه توجیهی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از صدور ابلاغ انتصاب اشخاص به‌عنوان بازرس در گروه‌های تخصصی با حضور مدیران و معاونین تعیین خواهند شد و ضمن حضور در تمامی واحدهای قضایی استان و با ملاحظه سوابق موجود، مطالعه پرونده‌ها، استماع نظرات همکاران و مراجعان، اولا آموزش‌های حضوری برای رفع خلاءهای عملکردی ارائه خواهد شد و ثانیا، نمره رفتاری، عملکردی، علمی و مدیریتی با اخذ نظر گروه‌ها استخراج و کارنامه قضایی برای قضات و مدیران تشکیل می‌شود.

القاصی در بخش پایانی سخنان خود از تهیه، تدوین و ابلاغ بخشنامه ۱۳ بندی به‌منظور تحقق منویات هشت‌گانه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسئولان قوه قضاییه خبر داد و گفت: این اقدام، یکی از راهبردهای مدیریت مجموعه قضایی استان تهران در راستای سنجش دانش قضایی و مهارتی همکاران است تا با برنامه‌ریزی و پیگیری، یکی از منویات معظم له با این برنامه بخشنامه اجرایی شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار