کد خبر: ۴۳۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸
دادگاه عالی یونان بعنوان عالیترین مرجع قضائی این کشور نیز رای دادگاه تجدید نظر به نفع ایران را تائید کرد

نفت سرقت شده ایران طی روزهای آتی به کشتی لانا باز می‌گردد

به نقل از ایسنا؛ فتکش حامل نفت ایران قرار است تا انتهای هفته نفت مسروقه خود از یونان را بازپس‌بگیرد.

یک مقام دولتی یونان روز چهارشنبه اعلام کرد که کشتی لانا قرار است تا انتهای هفته آن بخش از نفت مسروقه خود که توسط ایالات متحده توقیف شده بود را پس بگیرد.

یک مقام دولتی دیگر یونان که نمی‌خواست نامش فاش شود نیز درباره آزادسازی نفت ایران گفت: رای دادگاه عالی یونان به نفع ایران است.

این مقام همچنین عنوان کرد این رای که هنوز به صورت عمومی اعلام نشده است، در روز سه‌شنبه به اطلاع دولت رسیده بود.

یک مقام دیگر نیز حکم دادگاه عالی به نقع ایران را تایید کرد.

یک سخنگوی دولت هم گفت که دولت درخصوص تصمیم دادگاه اظهارنظر نمی‌کند.

مقامات آمریکایی نیز از اظهارنظر فوری در این زمینه امتناع کردند.

به گزارش ایسنا،‌ یونان 25 ماه مه امسال به درخواست آمریکا نفتکش روسی لانا را که حامل ۷۰۰ هزار بشکه نفت ایران بود توقیف کرد. دولت یونان اذعان کرد که این محموله را به درخواست وزارت دارایی آمریکا توقیف کرده، اما مشخص نکرد که چرا این کشور تصمیم گرفته که به درخواست واشنگتن عمل کند.

پس از این اقدام یونان، مقامات کشورمان به این مساله به شدت اعتراض کرده و تاکید کردن که این کار را یک راهزنی دریایی به حساب می‌آورند. با ادامه فشارهای دولت ایران، یونان بالاخره پذیرفت که محموله نفت را آزاد کند و دادگاه این کشور حکم لغو توقیف برای نفتکش صادر کرد.

سفارت جمهوری‌ اسلامی ایران در آتن دیروز سه‌شنبه در توییتی نوشت‌: "دادگاه عالی یونان بعنوان عالیترین مرجع قضائی این کشور نیز رای دادگاه تجدید نظر به نفع ایران را تائید کرد. به زودی عملیات انتقال و بازگشت نفت به سرقت رفته ایران به کشتی لانا آغاز خواهد شد. راهزنان دریائی باز هم ناکام ماندند."

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار