کد خبر: ۴۳۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
از هم‌استانی‌ها تقاضا می‌شود از حضور در ارتفاعات پرهیز کنند و در صورت ضرورت عزیمت به مناطق مرتفع نسبت به قطع آنتن موبایل خود اقدام کنند.

اعلام وضعیت قرمز بارندگی‌های مخرب در خوزستان

به نقل از ایسنا؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از آماده‌باش کامل شعب تابعه و تیم‌های عملیاتی هلال احمر در پی اعلام وضعیت قرمز و احتمال وقوع سیلاب در مناطقی از استان خبر داد.

وحید شعبانی با اشاره به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر بارش‌های همرفتی و اعلام وضعیت قرمز، اظهار کرد: کلیه شعب، پایگاه‌ها و تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه آمادگی برای امدادرسانی به متاثرین احتمالی از این پدیده جوی وجود دارد، افزود: با توجه به پیش‌بینی بارندگی‌های مخرب و وزش باد شدید که بیشتر در مناطق شمال خوزستان خواهد بود، وضعیت قرمز اعلام شده است.

وی گفت: انتظار می‌رود اهالی مناطق در معرض آسیب از این سامانه بارشی مانسون و سایر دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان همکاری‌های لازم را با نجاتگران این جمعیت به منظور انجام مطلوب وظایف سازمانی داشته باشند.

شعبانی به عشایر و ساکنان روستاهای در معرض خطر و گردشگران نیز توصیه کرد از اسکان و یا حتی توقف در دره‌ها، مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌های فصلی اجتناب کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به پیش‌بینی احتمال صاعقه نیز بیان کرد: از هم‌استانی‌ها تقاضا می‌شود از حضور در ارتفاعات پرهیز کنند و در صورت ضرورت عزیمت به مناطق مرتفع نسبت به قطع آنتن موبایل خود اقدام کنند.

 

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار