کد خبر: ۴۳۸۸۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
پزشکی قانونی تهران:
به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر تعداد جانباختگان سیل امام زاده داود (ع) به ۹ نفر رسیده است و تلاش برای یافتن ۱۶ مفقودی ادامه دارد.

پزشکی قانونی تهران: خانواده‌ فوتی‌های منطقه سیل‌زده به پزشکی قانونی مراجعه کنند

 به نقل از ایرنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که خانواده‌ فوتی‌های حادثه سیل در منطقه امامزاده داوود (ع) و بخش بومهن و رودهن برای شناسایی هویت پیکرهای عزیزانشان به پزشکی قانونی مراجعه‌ کنند.

 دکتر مهدی فروزش اظهار داشت: خانواده‌های فوتی های حادثه سیل در استان تهران برای تعیین و شناسایی هویت پیکرهای عزیزانشان و در صورت لزوم اخذ نمونه DNA به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران واقع در کهریزک ۵۰۰ متر بعد از درِ شرقی بهشت زهرا روبروی مخابرات مراجعه‌ کنند. این مرکز پذیرای بستگان حادثه دیدگان خواهد بود.

وی افزود: در صورت عدم شناسایی با معاینه ظاهری و انگشت‌نگاری،‌ اخذ نمونه DNA موارد ذیل مورد تاکید است: بستگان مورد نیاز جهت شناسایی اجساد مجهول الهویه برحسب نزدیکی قرابت به ترتیب اولویت به شرح زیر است:

۱- پدر و مادر هر دو حضور یابند، در صورت فوت هر یک از والدین ٫والد دیگر به تنهایی مراجعه کنند.

۲- همسر به همراه کلیه فرزندان متوفی. در صورتی که متوفی فرزندی نداشته باشد، حضور همسر فایده ای ندارد.

۳- پدربزرگ و مادربزرگ هر دو. در صورت فقدان یکی از آنها ممکن است وجود یک نفر به تنهایی کمکی در شناسایی نکند.

۴- خواهران و برادران تنی (دارای پدر و مادر واحد) به تعداد حداقل چهار نفر. در صورتی که فقط یک نفر خواهر یا برادر موجود باشد فقط جهت شناسایی متوفی همجنس مفید خواهد بود.

۵- عمو

۶- عموزاده مذکر مراجعه کنندگان در صورت ابهام یا سوال می توانند با شماره ۵۶۵۲۴۸۰۱ مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی تماس حاصل کنند.

 بامداد پنجشنبه ۶ مردادماه در منطقه امامزاده داود (ع)، بخش بومهن و رودهن دماوند و همچنین بخش هایی از شهرستان های فیروزکوه و پاکدشت درگیر سیل شد.

به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر تعداد جانباختگان سیل امام زاده داود (ع) به ۹ نفر رسیده است و تلاش برای یافتن ۱۶ مفقودی ادامه دارد.

مرتضی مرادی پور با اشاره به آخرین جزئیات خدمات‌رسانی نیروها و تجهیزات بکارگیری شده در سیل و رانش زمین در بخش کن منطقه امامزاده داوود شهر تهران گفت: ٣٠٥ نیروی عملیاتی در این حادثه وارد عمل شدند از این میان ۲۵۴ نفر از استان تهران، ۳۱ نفر از استان البرز و ٢٠ نفر از سازمان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ۴۸ خودروی عملیاتی در حادثه حاضر بودند، گفت: ٣٧ دستگاه از تهران، ٦ دستگاه از البرز، ٥ دستگاه از سازمان اقدامات لازم را انجام دادند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار