کد خبر: ۴۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
با هماهنگی و دستور استاندار کرمان ادارات این شهرستان و بخش های تابعه روز یکشنبه ۹ مرداد تعطیل خواهد بود.

تعطیلی ادارات رفسنجان (کرمان) به دلیل سیل

 به نقل از ایرنا، سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: ادارات کل این شهرستان و بخش های تابعه در روز یکشنبه نهم مرداد ماه به دلیل جاری شدن سیلاب در معابر و نبود امکان تردد در خیابان ها تعطیل است.

حسین رضایی با اعلام این خبر افزود: عصر روز گذشته بارندگی ها در این شهرستان نسبت به دو روز قبل از آن به شدت ادامه پیدا کرد به طوری که در بیشتر نقاط شهر سیلاب جاری شد.

وی به طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و خیابان های رفسنجان اشاره و تصریح کرد: با هماهنگی ارگان های امدادگر اعم از سپاه، هلال احمر، بسیج، شهرداری و نیروهای جهادی تلاش برای مقابله با بروز خسارت های ناشی از سیلاب در رأس امور قرار گرفت که خوشبختانه از عصر روز شنبه تاکنون خسارت جانی نداشتیم.

رضایی بیان کرد: دستور تخلیه ۱۲ منطقه در این شهرستان شنبه شب صادر، مکان اسکان برای این افراد در دانشگاه ولیعصر(عج)، مسجد قبا، ورزشگاه تختی و حسینیه ثارالله آماده سازی و با کمک اتوبوس های شهرداری زمینه انتقال اهالی این مناطق به محل های اسکان فراهم شد.

وی از صبر و شکیبایی و تلاش مردم رفسنجان قدردانی و خاطرنشان کرد: با توجه به وجود سیلاب ها در اکثر معابر و خیابان ها امکان تردد در خیابان ها وجود ندارد لذا با هماهنگی و دستور استاندار کرمان ادارات این شهرستان و بخش های تابعه روز یکشنبه ۹ مرداد تعطیل خواهد بود.

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: ارگان های خدمت رسان از جمله هلال احمر، نیروی انتظامی، توپخانه، علوم پزشکی و غیره در روز یکشنبه همچنان فعالیت دارند.

محمد مهدی فداکار استاندار کرمان، سردار ناظری فرمانده سپاه استان کرمان و مسئولان رفسنجان از شرایط بروز سیلاب در این شهرستان بازدید کردند و با تصمیم آن ها روز یکشنبه ادارات شهرستان و بخش های تابعه رفسنجان تعطیل اعلام شد.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار