کد خبر: ۴۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۹
پاکسازی و لایه روبی ۶۴۴ منزل مسکونی انجام شده و همچنان این اقدام جهادی ادامه دارد همچنین ۲۱۸ کیلومتر از معابر و خیابان ها پاکسازی شد.

خسارت سیل به ۱۳۸ روستای فارس

به نقل از ایلنا؛ رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس گفت: حدود ۱۷ شهرستان فارس در بارندگی‌های روزهای اخیر با سیل درگیر شدند و برآوردهای اولیه حاکی از این است که متاسفانه به ۱۳۸ روستا خسارت وارد و حدود ۱۵۴۹ منزل مسکونی دچار آبگرفتگی شده است.

سرهنگ اسماعیل قزل سفلی یکشنبه ۹ مرداد در حاشیه بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهر حسامی و بخش مرومشکان شهرستان سرچهان افزود: در این مدت بیش از ۲۸۱ گروه جهادی به استعداد ۲۹۸۲ جهادگر مشغول خدمت رسانی به سیل زدگان مناطق مختلف استان بودند که این کمک رسانی همچنان ادامه دارد و تا کنون جهادگران توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف امداد رسانی کنند.

وی با اشاره به حجم بارندگی‌های سامانه مونسون در این استان و درگیری شهرستان‌های مختلف، اعلام کرد که بالغ بر ۳ هزار جهادگر این سازمان در امدادرسانی‌ها مشارکت داشته‌ و دارند.

اوبا اشاره به آمادگی گروه‌های جهادی برای واکنش سریع در حوادث و رخدادهای طبیعی، گفت: تلاش جهادگران بر این بود که در کمترین زمان ممکن به منطقه اعزام و اقدامات لازم را انجام دهند که اسکان اضطرای ۳۹۳۷ نفر از سیل زدگان و اجرای ۴۸ عملیات اجرایی سیل بند از جمله این اقدامات بود همچنین ۲۵۳۰ پتو،۲۰ تخته چادر، ۱۰ هزار آبمعدنی، ۳ هراز غذای کنسروی، ۶ هزار غذای گرم و ... توزیع شد. شستن فرش‌ها و وسایل منزل، تعمیر لوازم خانگی از جمله اقداماتی است که در حال انجام است و این اقدامات تا بازگشت خانواده ها به زندگی عادی ادامه خواهد داشت.

قزل سفلی عنوان کرد: بازگشایی مسیرها، کمک به عشایر، و ایمن سازی محل اسکان آنان، جابجایی وسایل منزل قبل از آبگرفتگی، کمک به خودروهای در سیل مانده، و ... نیز از جمله اقدامات جهادگران در مناطق مختلف درگیر سیل در سطح استان بوده است.

او با بیان اینکه جهادگران وظیفه خود را خدمت به ولی نعمتان انقلاب اسلامی می‌دانند، اظهار کرد: با توجه به خسارت زیادی که به خانه‌های روستایی وارد شد جهادگران اقدامات مختلفی را انجام دادند تا این خانواده‌های درگیر با سیل از این وضعیت بحرانی خارج شوند که پاکسازی و لایه روبی ۶۴۴ منزل مسکونی انجام شده و همچنان این اقدام جهادی ادامه دارد همچنین ۲۱۸ کیلومتر از معابر و خیابان ها پاکسازی شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس گفت: حضور در عرصه‌های امدادی و مردمیاری مانند کمک به مردم در هنگام بروز حوادث یکی از مصادیق مهم کاربرد گروه‌های جهادی بسیج است، لذا در این راستا تمام تلاش‌ها بر این است تا در کنار مجموعه‌های امدادی، نهادها و دستگاه‌های دولتی کمک کننده به حادثه دیدگان باشد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار