کد خبر: ۴۴۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
ایجاد مزرعه و استخراج ارز دیجیتال تابع قوانین و مقررات خاصی است که متقاضیان آن تنها با دریافت مجوز و استفاده از برق با تعرفه مشخص می توانند نسبت به راه اندازی آن اقدام کنند.

قشم/ کشف مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز با ۶ هزار ماینر
به نقل از تسنیم؛ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از کشف یک مزرعه غیرمجاز استخراج رمز ارز دیجیتال با بیش از ۶ هزار دستگاه ماینر در جزیره قشم خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قشم به نقل از روابط عمومی دادگستری استان هرمزگان، مجتبی قهرمانی از کشف 6 هزار دستگاه ماینر در قشم خبر داد و اظهار داشت: این مزرعه به صورت غیرقانونی در یکی از نواحی صنعتی جزیره قشم ایجاد شده بود که از طریق 8 دستگاه ترانسفورماتور به ظرفیت 63 هزار کیلوولت آمپر تغذیه می‌شد.

وی افزود: این مزرعه در هنگام روشن بودن همه دستگاه ها به میزان 45 مگاوات برق مصرف می کردن که در نوع خود حجم بسیار زیادی است و بنابر اعلام کارشناسان اداره برق پس از شناسایی و حذف این دستگاه های ماینر غیرمجاز از شبکه، شاهد کاهش مصرف برق نسبت به مدت مشابه روز قبل در سطح شهرستان قشم بوده ایم.

قهرمانی تصریح کرد: به دستور دادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم، مأموران نیروی انتظامی ضمن پلمب این مزرعه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، نسبت به توقیف ماینرهای کشف شده نیز اقدام کرده اند. ضمنادر لحظه قطع و پلمب که بخش زیادی از دستگاه ها رو خاموش شده بود 3 مگاوات مصرف داشته است که پس از قطع همان 3 مگاوات در کنتور خروجی نیروگاه مشاهده شد.

 

وی یادآور شد: ایجاد مزرعه و استخراج ارز دیجیتال تابع قوانین و مقررات خاصی است که متقاضیان آن تنها با دریافت مجوز و استفاده از برق با تعرفه مشخص می توانند نسبت به راه اندازی آن اقدام کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: طی دستوری به دادستان های حوزه های قضایی استان از آنها خواسته شده در راستای صیانت از حقوق عامه و حفظ بیت المال و با هدف بهره مندی یکسان همه مردم از حامل های انرژی خصوصاً برق در ایام گرم تابستان ضمن اعمال نظارت مستمر و پایش دقیق به منظور جلوگیری از استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال، با ناقضان قانون و متخلفان به شدت برخورد کنند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار