کد خبر: ۴۴۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
سخنگوی وزارت خارجه چین این اقدام را «بازی با آتش» دانست و گفت که چنین اقداماتی دامن کسانی که آتش را شعله ور کرده‌اند، خواهد گرفت.

چین: سفر پلوسی به تایوان یک اقدام تحریک‌آمیز  سیاسی بزرگ است

به نقل از تسنیم؛ وزارت خارجه چین سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان را محکوم کرد و ‌آن را تحریک آمیز دانست.

سخنگوی وزارت خارجه چین با محکومیت شدید سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان تاکید کرد: سفر پلوسی یک اقدام تحریک‌آمیز بزرگ سیاسی است.

رسانه‌ها دقایقی پیش اعلام کردند که هواپیمای حامل پلوسی با اسکورت نیروی دریایی و هوایی آمریکا به شبه جزیره تایوان وارد شده و در فرودگاه تایپه به زمین نشسته است.

این سفر غیرقانونی، به رغم هشدارها و اعتراض‌‌های مقامات چین صورت گرفته است و پکن آن را علیه امنیت ملی و تمامیت ارضی خود می‌داند.

هوا چون یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین سه شنبه در نشست خبری این وزارتخانه و پیش از سفر نانسی پلوسی به تایوان گفت: «آمریکا باید مسوولیت آسیب رسانی به حاکمیت و منافع امنیتی چین را بر عهده گیرد، بهای آن را نیز خواهد پرداخت.»

سخنگوی وزارت خارجه چین این اقدام را «بازی با آتش» دانست و گفت که چنین اقداماتی دامن کسانی که آتش را شعله ور کرده‌اند، خواهد گرفت.

وزارت دفاع چین نیز در واکنش به این سفر گفت که عملیات نظامی هدفمند انجام خواهد داد.

در سوی مقابل وزارت خارجه تایوان از سفر پلوسی به این جزیره استقبال کرد و گفت که این سفر حمایت آمریکا از تایوان را نشان می‌دهد و روابط دوجانبه را تقویت می‌کند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار