کد خبر: ۴۴۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۹
به گفته مقامات سلامتی ایالت نیویورک، آخرین مورد فلج اطفال در نیویورک در سال ۱۹۹۰ و آخرین مورد شناسایی این بیماری در کل آمریکا در سال ۲۰۱۳ به ثبت رسیده است.

صدور هشدار شیوع فلج اطفال در نیویورک آمریکا

به نقل از ایرنا؛ یک مقام ارشد سلامتی ایالت نیویورک گفت که پس از ابتلای یک فرد بزرگسال به ویروس فلج اطفال در منطقه متروی نیویورک و فلج شدن وی، صدها نفر ممکن است در این شهر به فلج اطفال مبتلا شده باشند.

 "مری باست" کمیسر بهداشت ایالت نیویورک هشدار داد که مورد تایید شده فلج اطفال در یک فرد بزرگسال واکسینه نشده، همراه با شناسایی ویروس فلج اطفال در فاضلاب خارج از بزرگترین شهر آمریکا، می‌تواند نشان دهنده شیوع بزرگتری از این بیماری باشد.

این مقام ارشد بهداشتی ایالت نیویورک گفت: بر اساس موارد پیشین شیوع فلج اطفال، نیویورکی ها باید بدانند که به ازای هر یک مورد ابتلا به فلج اطفال، ممکن است صدها نفر مبتلا به این بیماری وجود داشته باشد.

با توجه به کشف ویروس فلج اطفال در فاضلاب نیویورک و همچنین شناسایی یک مورد ابتلا به این بیماری، مقامات بهداشتی نیویورک معتقدند این تنها نیمه آشکار این موضوع است و می تواند شیوعی بسیار گسترده تر وجود داشته باشد.

باست ادامه داد که واکسینه شدن کودکان ۲ ماهه در مقابل این بیماری اهمیت دارد و همه بزرگسالان از جمله زنان باردار که واکسن های خود را دریافت نکرده اند باید فوراً واکسینه شوند.

آمریکا در سال ۱۹۷۹ اعلام کرد که فلج اطفال را در این کشور ریشه کن کرده است و از آن زمان تاکنون موردی از این بیماری در این کشور مشاهده نشده بود، اما طبق گفته مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های آمریکا، مسافران گهگاه این ویروس را به آمریکا منتقل کرده اند.

به گفته مقامات سلامتی ایالت نیویورک، آخرین مورد فلج اطفال در نیویورک در سال ۱۹۹۰ و آخرین مورد شناسایی این بیماری در کل آمریکا در سال ۲۰۱۳ به ثبت رسیده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار