تهران ۲۰.۶۷° كمينه ۱۹.۷۹°  بیشینه ۲۰.۹۹°
۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹

نصب ۴۰ مجسمه‌های غول‌پیکر در آستانه جام جهانی قطر

مجموعه‌ای از آثار «یایوئی کوساما» هنرمند معاصر ژاپنی نیز به طور موقت در فضای باز موزه هنر اسلامی به نمایش گذاشته خواهند شد.
کد خبر: ۴۴۵۶۶

استقبال از جام جهانی قطر با مجسمه‌های غول‌پیکر
به نقل از ایسنا، مقام‌های قطری در آستانه جام جهانی فوتبال بیش از ۴۰ مجسمه جدید متعلق به هنرمندان نامدار جهان را در فضاهای عمومی پایتخت این کشور نصب می‌کنند.

 مقام‌های قطر قصد دارند علاوه بر سایر مجسمه‌هایی که پیش از این در نقاط مختلف کشور نصب شده‌اند، بیش از ۴۰ مجسمه عمومی دیگر را نیز فضاهای عمومی به نمایش بگذارند.

این مجموعه مجسمه‌ها که توسط برخی از هنرمندان برجسته جهان خلق شده‌اند در هفته‌های آینده بیشتر در نقاط مختلف «دوحه» از جمله فرودگاه‌ها نصب خواهند شد.

تعدادی از مجسمه‌های عظیم پیش از این در نقاط مختلف نصب شده‌اند که از جمله آن‌ها به مجسمه «خروس»‌ اثر «کاترینا فریتش»‌، «دروازه‌هایی به سمت دریا»‌ اثر «سیمونه فیتال»‌ و «۷»‌ اثر «ریچارد سرا» می‌توان اشاره کرد.

البته فهرست کامل هنرمندانی که آثارشان در فضای عمومی قطر به نمایش گذاشته می‌شود، هنرمندان بین‌المللی در قید حیات و فقید و همچنین شماری از هنرمندان قطری را شامل می‌شود.

مجموعه‌ای از آثار «یایوئی کوساما» هنرمند معاصر ژاپنی نیز به طور موقت در فضای باز موزه هنر اسلامی به نمایش گذاشته خواهند شد.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز