کد خبر: ۴۴۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
بسیاری از مستأجران در این سال‌ها مجبور به کوچ از محله‌های محبوب‌شان شدند و یا به آپارتمان‌هایی کوچک‌تر نقل مکان کردند.

چالش مستاجران؛ کوچ از محله‌های محبوب

 به نقل از اقتصاد نیوز، بسیاری از مستأجران در این سال‌ها مجبور به کوچ از محله‌های محبوب‌شان شدند و یا به آپارتمان‌هایی کوچک‌تر نقل مکان کردند.


 فصل جا به جایی و اجاره به نیمه رسیده و نرخ‌های پیشنهادی اجاره از سوی مالکان نشان می‌دهد که بسته حمایتی ابلاغ شده برای مهار نرخ اجاره بها، سد مناسبی در برابر افزایش قیمت‌ها نبوده است.

حتی در تمدید خودکار قرارداد اجاره نیز مستأجران تمایل دارند با تفاهم و رضایت مالکان قرار داد خود را تمدید کرده تا از ابزار‌های قانونی که در بخشنامه دولت به آن اشاره شده، استفاده کنند. موضوعی که کارشناسان حوزه مسکن آن را براساس تجربه تعیین نرخ دستوری در ایام کرونا پیش بینی کرده بودند.

فایل‌های خوش قیمت در بازار اجاره کم شد

پیدا کردن فایل خوش قیمت در بازار اجاره نیز بسیار دشوار شده و اگر بخت با مستاجری همراه نبود و مجبور به تخلیه ملک شود دیگر زندگی در آن محله در آپارتمانی مشابه مکان سکونتش حتی با افزایش ۳۰ درصدی رهن و اجاره (نسبت به سال گذشته) رؤیاست.

کوچ از محله‌های محبوب

بسیاری از مستأجران در این سال‌ها مجبور به کوچ از محله‌های محبوب‌شان شدند و یا به آپارتمان‌هایی کوچک‌تر نقل مکان کردند.

اما در محله‌های شرق تهران همچنان می‌توان آپارتمان‌هایی با رهن مناسب پیدا کرد. اگر ۲۰۰ میلیون نقدینگی داشته باشید می‌توانید در محلات شرقی تهران آپارتمان‌های مناسب تا ۵۰ متر پیدا کنید.

هرچند در جست‌وجو‌های بیشتر در غربی‌ترین نقطه تهران یعنی چیتگر آپارتمانی ۱۰۰ متری با ۲۰۰ میلیون تومان رهن کنید.

مالکان خانه‌های کوچک اجاره می‌خواهند!

بیشتر فایل‌های رهن موجود رقم‌های بالای ۵۰۰ میلیون را شامل می‌شود و براساس فایل‌های پیشنهادی در سایت‌های املاک به نظر می‌رسد تمایل صاحبان خانه‌های کوچک به گرفتن اجاره باشد.

در جدول زیر لیست آپارتمان‌هایی که ۲۰۰ میلیون رهن کامل پیشنهاد شده‌اند، می‌آید:

 

چالش مستاجران؛ کوچ از محله‌های محبوب

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار