کد خبر: ۴۴۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران:
در برنامه های بلند مدت نیز برای تامین آب پایدار روستاهای شهر دماوند، انتقال آب از رودخانه دلیچای و سد لار را در دست اقدام دارد.

افت شدید سطح منابع آبی شهر موجب قطعی های مکرر آب در دماوند شده است

به نقل از ایرنا؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: کاهش نزولات جوی و خشکسالی اخیر موجب کاهش دبی چاه ها و افت شدید سطح آب منابع آبی شهر دماوند شده است.

 رحمت اله محمدی روز شنبه در خصوص قطع آب در برخی نقاط شهر دماوند طی روزهای اخیر اظهار داشت: از جمله عوامل مهم، کاهش نزولات جوی و خشکسالی اخیر که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده موجب کاهش دبی چاهها و افت شدید سطح آب منابع آبی شهر دماوند شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که چاه های این شرکت در حاشیه رودخانه ها قرار دارد، بروز سیل در مرداد ماه جاری موجب ورود گل و لای به بستر رودخانه تارورد شده و گل و لای رسوب شده در این نقاط موجب انسداد سطح نفوذ پذیری چاههای تامین کننده آب و کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید چاه های منطقه شده است.

این مقام مسئول بیان داشت: بر این اساس شرکت آبفای شرق استان تهران جهت رفع مشکل در کوتاه مدت حفر و تجهیز ۳ حلقه چاه، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب به طول ۲۱ کیلومتر و انجام عملیات نشت یابی در برنامه گسترده تعدیل فشار به منظور مدیریت مصرف و جمع آوری انشعابات غیر مجاز آب و برخورد با مشترکین پر مصرف و بد مصرف را در دست اقدام دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران خاطرنشان کرد: در برنامه های بلند مدت نیز برای تامین آب پایدار روستاهای شهر دماوند، انتقال آب از رودخانه دلیچای و سد لار را در دست اقدام دارد.

محمدی افزود: با توجه به برنامه های کوتاه مدت پیش بینی می شود با کاهش دمای هوا و همکاری مشترکین در راستای مدیریت مصرف آب، مشکلات اخیر در اسرع وقت مرتفع شده و رضایت شهروندان محترم فراهم گردد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار