کد خبر: ۴۴۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۴
اصلاً داور جوان ناشناخته بگذارید. الان می‌فهمم چرا فریدون اصفهانیان اسم عرب براقی را از لیست داوران خارج کرد.

نکونام: مقابل صنعت نفت دروازه‌بان هم نداشتیم اتفاقی رخ نمی‌داد/ قضاوت عرب براقی برای تیم من سنگین است!

به نقل از تسنیم؛ سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: با توجه به گرمای هوا، می‌دانستیم حریف عقب‌نشینی می‌کند و با ارائه بازی بسته، برای حداقل امتیاز وارد زمین می‌شود.

جواد نکونام در نشست خبری پس از جدال شاگردانش مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا، می‌دانستیم حریف عقب‌نشینی می‌کند و با ارائه بازی بسته، برای حداقل امتیاز وارد زمین می‌شود. روی این موضوع تمرین کرده بودیم. ما همه بازی‌های لیگ را رصد می‌کنیم و دیدارهای صنعت نفت را تاکنون خیلی دیده‌ام. به نظرم این یک‌طرفه‌ترین دیداری بود که در این سال‌ها از صنعت نفت دیدیم و ما کاملاً سوار بر بازی بودیم.

وی با انتقاد از سبک بازی صنعت نفت تصریح کرد: اگر ما دروازه‌بان هم نداشتیم، اتفاق خاصی نمی‌افتاد؛ به‌ویژه در نیمه دوم. صنعت نفت در دقایق ابتدایی به دلیل ارائه بازی مستقیم، در زمین ما مانده بود. در ادامه به‌جز اتلاف وقت و از جریان انداختن بازی، اتفاق دیگری رخ نداد و ما تلاش می‌کردیم به بازی سرعت بدهیم. در ابتدای مسابقه به داور گفتم این یک شگرد است که هر پنج دقیقه، یک بازیکن روی زمین می‌افتد تا ریتم بازی ما بیفتد.

سرمربی فولاد خوزستان در ادامه انتقادات خود نسبت به قضاوت امیر عرب براقی یادآور شد: داور در دقیقه 82 به دروازه‌بان حریف کارت داد که به او یادآوری کردم از ابتدا چنین موضوعی را تذکر داده بودم. ارادت زیادی به پدر عرب براقی دارم و او بچه محل و دوست ما در شاه عبدالعظیم است. با این حال وی داوری ضعیف است و دو سال پیش باعث شکست ما مقابل نساجی شد. عرب براقی در آن مسابقه به بازیکن حریف کارت قرمز نداد و کمک داور او گلی مردود را سالم اعلام کرد.

نکونام با بیان اینکه قضاوت عرب براقی برای تیمش سنگین است، خاطرنشان کرد: این داور سه سال پیش در بازی با صنعت نفت یک پنالتی برای ما نگرفت و یک بر صفر باختیم. اشکالی ندارد که کسی بگوید نکونام بازیکن ضعیفی بود یا حالا یک مربی ضعیف است؛ اینها نظر شخصی محسوب می‌شود. این داور برای تیمی که بخواهد فوتبال را از جریان بیندازد، عالی است. ما کمی فوتبال بازی کرده‌ایم و سخت سرمان کلاه می‌رود!

وی در ادامه بیان کرد: یک صحنه هم در محوطه جریمه رخ داد که امیدوارم پنالتی نباشد. برای تیم‌های خوزستان یا شمال کشور از بهترین داوران استفاده کنید؛ اصلاً داور جوان ناشناخته بگذارید. الان می‌فهمم چرا فریدون اصفهانیان اسم عرب براقی را از لیست داوران خارج کرد. او به‌خصوص برای تیمی که به بازی سرعت می‌دهد، بد قضاوت می‌کند. این داور حوصله همه را سر می‌برد و برای تیمی که بخواهد وقت تلف کند، فوق‌العاده است.

سرمربی فولاد با بیان اینکه دروازه‌بان صنعت نفت حداقل هفت دقیقه وقت تلف کرد، گفت: مشکلی با صنعت نفت ندارم و به سیستم این تیم احترام می‌گذارم. تیم ما باید این‌قدر خوب باشد که با این شرایط هم کنار بیاییم. با این حال عرب براقی مانند داور دربی که همیشه سوت می‌زند تا هواداران با خوشحالی به خانه بروند و خونی از بینی کسی نیاید، قضاوت می‌کند. من نکاتی را در فولاد دیدم و به این تیم امیدوار هستم. با تساوی در هفته اول مشکلی نداریم، چون در ادامه باز هم بازی داریم و بازیکنان کم‌کم به ما اضافه می‌شوند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار