کد خبر: ۴۵۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
حجت الاسلام محمدطه مهری: زکات به عنوان نظام اقتصادی می تواند برای رفع فقر کمک کند و امیدواریم بتوانیم فقرا را در نظام اسلامی که یکی از عامل موثرش زکات است، کمک کرده باشیم.

مدیرکل امور اجرایی زکات: زیبنده نیست عده ای قوت روزانه خود را از سطل های زباله بیابند

به نقل از ایسنا؛ مدیرکل امور اجرایی زکات کشور بیان کرد: زیبنده نظام اسلامی نیست در پنجمین دهه از عمر بابرکتش عده ای قوت روزانه خود را از سطل های زباله بیابند.

حجت الاسلام محمدطه مهری امروز ۲۷ مردادماه در همایش زکات مُلک سلیمانی در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، فراهم سازی زمینه برگزاری همایش سالیانه زکات را باید از توفیقات الهی دانست و بابت غفلت در امر زکات از خداود طلب استغفار کرد.

وی افزود: در طول دوران زعامت مقام معظم رهبری، ایشان دو مرتبه عفو خداوند را خواسته اند که یکی در زمینه زکات و دیگری موضوع جمعیت است و این وظیفه ما را سنگین کرد نسبت به فرهنگ سازی، تبلیغ و تروج زکات برنامه ریزی کنیم.

مهری تصریح کرد: ۳۱ همایش زکات را برای جریان سازی این فریضه الهی پیش بینی کرده ایم و کرمان پنجمین مقصد این جریان سازی است و تا پایان سال هر هفته این جریان سازی را در کشور با حضور کارگزاران زکات خواهیم داشت تا منتج به این بشود سر سفره فقراء طعام بیشتری ببریم و به فرموده امام صادق علیه السلام اگر مردم ادای زکات را داشته باشند نباید در جامعه اسلامی فقیر داشته باشیم.

مدیرکل امور اجرایی زکات کشور بیان کرد: زیبنده نظام اسلامی نیست در پنجمین دهه از عمر بابرکتش عده ای قوت روزانه خود را از سطل های زباله بیابند.

وی اظهار کرد: زکات به عنوان نظام اقتصادی می تواند برای رفع فقر کمک کند و امیدواریم بتوانیم فقرا را در نظام اسلامی که یکی از عامل موثرش زکات است، کمک کرده باشیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار