کد خبر: ۴۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
سخنگوی دولت:
ویزا برای این سفر حذف و شرایط این سفر تسهیل شده است که مقوم امکان حضور در این حماسه است.

 

 به نقل از ایسنا، سخنگوی دولت اعلام کرد که تخمین زده شده که تا میزان پنج میلیون نفر در مراسم اربعین شرکت کنند.

علی بهادری جهرمی در ابتدای نشست خبری این هفته خود با اشاره به دیدار اعضای دولت با رهبری انقلاب اسلامی اظهار کرد: رهنمودهای راهگشای ایشان به هیات دولت و کارگزاران کشور امیدبخش و روحیه‌بخش بود. بعد از این دیدار دولت استمرار پرشتاب حرکت خود را در نظر دارد.

ماموریت جدید دبیرخانه دولت

وی افزود: دبیرخانه دولت مکلف شد تک‌تک موارد مورد تأکید رهبری را از همه دستگاه‌ها در همه استان‌ها پیگیری کند.

بهادری جهرمی با اشاره به در پیش رو بودن مراسم اربعین اظهار کرد: بعد از فروکش کردن کرونا پیش بینی این است که حجم مشارکت مردم به عدد بالایی برسد و تا میزان پنج میلیون نفر هم تخمین زده شده است. در حالی که در سال گذشته به دلیل کرونا این میزان ۱۰۰ هزار نفر بود.

سخنگوی دولت ادامه داد:هم در کشور خودمان و هم در کشور میزبان که عراق باشد باید یک هم‌افزایی جدی صورت گیرد که در همین راستا دولت سعی کرده زیرساخت‌های کشور را برای این امر فراهم کند. ۱۰ فرودگاه در کشور برای این سفر آماده شده است و برای تسهیل تردد، شش مرز زمینی وجود دارد و راه‌آهن نیز در خدمت تسهیل مقدمات این سفر است.

وی افزود: وزارت راه تلاش کرده تا برای کنترل قیمت‌ها نظارت کافی داشته باشد. میزهای خدمت در مرزها راه‌اندازی شده‌اند و پذیرای اعتراضات مردم و رسیدگی به تخلفات احتمالی خواهند بود.

بهادری جهرمی یادآور شد: ویزا برای این سفر حذف و شرایط این سفر تسهیل شده است که مقوم امکان حضور در این حماسه است. تسهیلات پنج میلیون تومانی برای سرپرست‌های خانوار و سه میلیون تومان برای زوار انفرادی در نظر گرفته شده است که به صورت صددرصد برخط قابلیت دریافت دارد.

ارائه خدمات اینترنت رایگان برای زائران اربعین

سخنگوی دولت تاکید کرد: برای رفع مشکلات ارتباط، تقویت آتن‌دهی در مرزها صورت گرفته است و یک بالن از هفته آینده برای ارائه اینترنت رایگان در مرز استقرار می‌یابد. همچنین اینترنت وای‌فای رایگان نیز در برخی موکب‌ها در مسیر راهپیمایی در نظر گرفته شده است تا به زوار خدمات دهد.

وی افزود: یکی از شرکت‌ها امکان اشتراک‌گذاری وسیله نقلیه را برای زائران فراهم کرده‌اند تا از طریق این سامانه باهم قرارهای مشترکی در رفت و برگشت به مرز داشته باشند. این امکان برای اسنپ، تپسی و ماکسیم هم فراهم شده است. خدمات پزشکی آنلاین برای زوار نیز فراهم خواهد شد.

بهادری جهرمی گفت: در جلسه اخیر دولت رییس جمهوری به همه دستگاه‌ها دستور دادند که حداکثر امکانات را برای سفر اربعین فراهم کنند.

انتهای پیام
برچسب ها: سخنگوی دولت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار