کد خبر: ۴۶۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
رییس شبکه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو:
معرفی حضور فعال بانوان قشم در ارتقای وضعیت اقتصادی جامعه محلی و فعالیت‌های مربوط به ژئوپارک در بین 177 ژئوپارک جهان از 46 کشور به عنوان بهترین نمونه موجب افتخار قشم و کشور عزیزمان است.

ژئوپارک قشم  الگوی مناسب برای ایجاد و توسعه ژئوپارک در سایر کشورها

 رییس شبکه جهانی ژئوپارک‌های یونسکو ژئوپارک قشم را بهترین نمونه مشارکت جامعه محلی و بانوان در فرآیند دستیابی به توسعه پایدار برشمرد.

پروفسور زوروس در آیین افتتاحيه هفتمین کنفرانس ژئوپارك های منطقه آسیا و اقیانوسیه به عنوان یکی از سخنرانان کلیدی مراسم گفت: ژئوپارک قشم به عنوان تنها ژئوپارک غرب آسیا و خاورمیانه می‌تواند الگوی مناسبی برای ایجاد و توسعه ژئوپارک در سایر کشورها باشد.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم نیز در این‌باره گفت: رییس شبکه جهانی ژئوپارک‌ها در این مراسم به بررسی عملکرد ژئوپارک‌های جهان در چندسال گذشته پرداخت و در سرفصل‌های مختلف ماموریت‌ها و معیارهای این مجموعه‌ها را بررسی کردند.

علیرضا امری کاظمی ادامه داد: در یکی از سرفصل‌ها که مربوط به مشارکت جامعه محلی و بانوان در توسعه اقتصادی و اجتماعی می‌باشد، قشم به عنوان بهترین نمونه یاد شد و از فعالیت‌های انجام شده این حوزه تقدیر به عمل آمد.

وی یادآورشد: معرفی حضور فعال بانوان قشم در ارتقای وضعیت اقتصادی جامعه محلی و فعالیت‌های مربوط به ژئوپارک در بین 177 ژئوپارک جهان از 46 کشور به عنوان بهترین نمونه موجب افتخار قشم و کشور عزیزمان است و نشان از توانمندی بانوان این سرزمین دارد.

به گفته امری‌کاظمی، در این مراسم که در ژئوپارک ساتون تایلند برگزار شد، بیش از 550 شرکت‎کننده به صورت حضوری و آنلاین از سراسر آسیا و اقیانوسیه حضور داشتند و پروفسور زوروس رییس شبکه جهانی ژئوپارک ها و آقای کریستف واندنبرگ رییس برنامه بین‌المللی علوم زمین و ژئوپارک های یونسکو سخنران کلیدی بودند.

ژئوپارک قشم  الگوی مناسب برای ایجاد و توسعه ژئوپارک در سایر کشورها

ژئوپارک قشم  الگوی مناسب برای ایجاد و توسعه ژئوپارک در سایر کشورها

انتهای پیام
برچسب ها: ژئوپارک قشم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار