کد خبر: ۴۶۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
درخواست دوحه از مقامات تل آویو:
قطر برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال را فرصتی برای تقویت جایگاه منطقه‌ای خود می‌داند که از جمله آنها تلاش برای حل نزاع فلسطینی – اسرائیلی است.

اجازه دهد تا برای حضور در مسابقات جام جهانی به قطر سفر کنند

 به نقل از ایسنا؛ در حالیکه حدود دو ماه تا آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال مانده، تماس‌هایی مستقیم میان اسرائیل و قطر برای ارائه خدمات کنسولی به اسرائیلی‌ها در روزهای برگزاری این مسابقات در جریان است.

همزمان، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند، دوحه نیز از مقامات تل آویو خواسته به فلسطینیان اجازه دهد تا برای حضور در این مسابقات به قطر سفر کنند.

شبکه اسرائیلی «کان» اعلام کرد، مسئولان اسرائیلی اخیرا برای انجام برخی گفتگوها به قطر مسافرت داشته‌اند.

این شبکه به نقل از برخی منابع که هویت آنها را فاش نکرد، افزود: اسرائیل علاقمند است «دفتر منافع» خود را برای ارائه خدمات به اسرائیلی‌ها در ایام برگزاری مسابقات افتتاح کند اما طرف قطری با این درخواست به سردی برخورد کرده اما گفتگوها همچنان در این خصوص جریان داشته تا به راه حلی برای آن دست یافته شود.

شبکه کان ادامه داد: قطر برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال را فرصتی برای تقویت جایگاه منطقه‌ای خود می‌داند که از جمله آنها تلاش برای حل نزاع فلسطینی – اسرائیلی است.

همچنین خبرنگاران اسرائیلی نیز می‌توانند برای پوشش این مسابقات وارد قطر شده اما آنان باید ویزای ویژه خبرنگاری دریافت کنند.

بر اساس توافق انجام شده با فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اسرائیلی‌ها می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا برای تماشای این مسابقات وارد کشور قطر شوند.

بنا بر گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بر اساس قوانین فیفا قطری‌ها باید به ورود اسرائیلی‌ها با ارائه ویزا برای حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال پایبند باشند اما بر اساس اعلام این شبکه اسرائیلی آنها از این قانون فراتر رفته و آن را برای اسرائیلی‌ها لغو کردند.

انتهای پیام
برچسب ها: دوحه ، تل آویو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار