کد خبر: ۴۶۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
به گفته مقامات نیویورک، نرخ واکسیناسیون در بخش‌هایی از نیویورک بسیار پایین است و اعلام اضطراری روز جمعه با هدف افزایش نرخ‌ ایمن سازی است.

وضعیت اضطراری در نیویورک

  به نقل از ایرنا،  فرماندار نیویورک روز جمعه (به وقت محلی) به دلیل شیوع ویروس فلج اطفال، در سراسر این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد.

 مقامات بهداشتی می‌گویند نمونه‌های ویروس فلج اطفال در فاضلاب شهر نیویورک و چهار شهرستان مجاور مثبت شده که می‌تواند موجب بیماری شود.

اگرچه تا کنون تنها یک مورد در این زمینه تایید شده، اما این اولین مورد در نزدیک یک دهه در آمریکا است.

فلج اطفال با واکسیناسیون‌هایی که در سال ۱۹۵۵ آغاز شد تا حد زیادی در ایالات متحده ریشه کن شد. در سال ۱۹۷۹، آمریکا عاری از فلج اطفال اعلام شد.

به گفته مقامات نیویورک، نرخ واکسیناسیون در بخش‌هایی از نیویورک بسیار پایین است و اعلام اضطراری روز جمعه با هدف افزایش نرخ‌ ایمن سازی است.

هیچ درمانی برای فلج اطفال وجود ندارد، اما با واکسن می‌توان از آن پیشگیری کرد. این ویروس که بیشتر کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهد معمولا موجب ضعف و فلج عضلانی و در جدی‌ترین حالت باعث ناتوانی دائمی و مرگ می‌شود.

اداره بهداشت ایالتی نیویورک اعلام کرد که قصد دارد نرخ واکسیناسیون را از میانگین فعلی حدود ۷۹ درصد در سراسر ایالت به بالای ۹۰ درصد افزایش دهد.

دکتر مری باست کمیسر بهداشت نیویورک گفت: در مورد فلج اطفال به سادگی نمی‌توان ریسک کرد. اگر واکسیناسیون به روز نباشد خطر ابتلا به بیماری فلج اطفال جدی است.

وی افزود "به ازای هر یک مورد فلج اطفال مشاهده شده، ممکن است صدها نفر دیگر مبتلا شوند. "

واکسن غیرفعال فلج اطفال در بسیاری از کشورها به عنوان بخشی از برنامه معمول برای دوران کودکی استفاده می‌شود.

انتهای پیام
برچسب ها: نیویورک ، فلج اطفال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار