کد خبر: ۴۶۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
وزیر راه:
اختصاص ۸ هزار دستگاه اتوبوس به عملیات سفرهای جاده‌ای اربعین در هر شبانه‌روز ۳ هزار تا ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس در مرزها مستقر است.

حداکثر امکانات وزارت راه و شهرسازی برای رفاه زائرین به کار گرفته شود

 به نقل از  ایرنا- وزیر راه و شهرسازی طی تماس تلفنی با مدیران کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان‌های مرزی خواستار بهره‌گیری از تمامی امکانات رفاهی به منظور تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی شد.

 از وزارت راه و شهرسازی، «رستم قاسمی» طی تماس تلفنی با مدیران کل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کردستان و سیستان و بلوچستان در جریان آخرین وضعیت تردد زائران اربعین حسینی قرار گرفت.

وی در این تماس ضمن تشکر از زحمات و خدمات راهداران، مدیران کل و نمایندگان این وزارتخانه که در پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه، چذابه، خسروی، تمرچین، باشماق، میرجاوه و ریمدان مستقر هستند، خواستار آن شد به منظور بهبود وضعیت تردد زائران از حداکثر امکانات وزارت راه و شهرسازی برای رفاه زائرین به کار گرفته شود.

با اختصاص ۸ هزار دستگاه اتوبوس به عملیات سفرهای جاده‌ای اربعین در هر شبانه‌روز ۳ هزار تا ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس در مرزها مستقر است و ۸۰ هزار نفر در هر شبانه‌روز یا ۳۳۰۰ نفر در هر ساعت امکان جابه‌جایی با ناوگان جاده‌ای خواهند داشت.

دو پایانه مرزی میرجاوه و ریمدان در سیستان و بلوچستان برای تردد زائران پاکستانی از شرق کشور و سفر آنها به عتبات از مرز شلمچه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار